Vetëm pak ditë më parë, moderatorja Arjola Shehu festoi ditëlindjen në kushte të pazakonshme.

Disa specíale e gjeti Arjolën të izòluar, pasi zbùloi se ishte inféktuar me Covid-19.

“Sigurisht, kjo ditëlindje për mua është ndryshe… e mbýllur në shtëpi prej disa ditësh… me témpératurë dhe pa mundësi për të dal jashtë dhomës sime… por kjo kohë vetëm, të bën të kuptosh se çfarë vërtetë ka rëndësi, kush është pranë teje, sa e rëndësishme është të jemi mirënjohës për çdo frymëmàrrje! Gëzuar për mua! Me covid, por me shumë dashuri…! Mézi prés të kthéhem pranë jush!”, shkroi moderatorja krahas postimit ku jepte për ndjékësit këtë lajm.Arjola Shehu infektohet me Covid-19: E mbyllur në dhomë, kam temperaturë - Abc News

Fatmirësisht, gjithçka ka shkuar mirë dhe Arjola do të rikthéhet sërish të hënën në punë, siç ka treguar edhe vetë gjatë pyetje-përgjigjeve me ndjékësit në InstaStory.

Por si e përjétoi inféktimin dhe a nxorri një mësim prej tij? Sigurisht që po!

Arjola tregoi se i drídhej zemra sa herë mendonte se mund t’i ndodhte diçka edhe familjes së saj.

“Ç’rëndësi kuptove mbi jetën kur e di që po kalon Covid-in?”- ishte pyetje të cilës moderatorja ia kthéu:

“Të jem e sinqertë, se sa e shtrenjtë është familja edhe sesi të drídhet zemra vetëm kur mendon se diçka mund t’i ndodhë atyre.”- është përgjigjur ajo.arjola_shehu

By Juda

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error: Alert: Content is protected !!