Ballina Magazina Aleksandër Gjoka flet për ndàlimin e muzikës: Ka këngëtarë që janë në...

Aleksandër Gjoka flet për ndàlimin e muzikës: Ka këngëtarë që janë në krízë…

Të ftuar ditën e sotme në emisionin “ABC e Pasdites” ishin tre muskétjerët e muzikës shqiptare, Aleksandër Gjoka, Elton Deda dhe Redon Makashi.

Ata folën për koncertin që mbàjtën fùndjavën e shkuar dhe u shpréhën se pérformàncat e tyre zgjàtën pértej paràshikimit për shkàk të dashurisë së madhe që màrrin nga publiku.

Më tej ata folën edhe për sítuatën aktuale në të cilën po jetojmë.Kritikoi Ramën e u bë viral, a u pendua Sandër Gjoka? Nuk do ta besoni sa herë fle dhe ç'bën këngëtari unik! - Abc News

Të pyetur në lídhje me deklaratën se ata duhet të përshtàten me profesione të reja, tani që muzika është e ndàluar Gjoka tha:

“Unë mund të ndihmoja dikë të moshës së tretë, e kemi bërë dikur, punë vullnétare”. Megjithatë të tre këngëtarët pohuan një zëri se këto deklàrata janë një çménduri e vërtetë.

Nga ana tjetër Elton Deda shtròi pròblemin e vështírësive fínanciare, duke ju bërë thírrje këngëtarëve që të bëhen të gjithë bashkë.Akuzoi qeverine, a u pendua Aleksander Gjoka? Nuk do e besoni si menaxhon gjumin kengetari - YouTube

“Njerëzit thonë hë më mo, se ky ka lekë. Unë si kam vjédhur. Është krijimtaria ime, por edhe shpénzoj më tepër. Mos harro që ka artistë që kanë shtëpi edhe me krédi”, shtoi këto Aleksandër Gjoka.

Kujtojmë se prej më shumë se 8 muajsh janë ndàlur të gjitha aktivitetet artistike në vend për shkàk të pandemisë dhe muzika mbétet një nga sektorët të godítur më réndë nga pandémia.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Must Read

Ledri thùmbon kolegët: Dikush blen klikime, dikush gjëra të tjera! (FOTO)

Ledri Vula ka qenë dhe mbetet një nga reperët më të pëlqyer për publikun. Këngët e tij janë ndër më të dëgjuarat dhe ky sukses...

‘Si jeton me prinderit e Olsit?’/ Egli Tako habit me përgjigjen e saj! (FOTO)

Olsi Bylyku dhe Egli Tako janë një ndër çiftet më të komentuara të showbizit. Egli Tako, ka realizuar së fundmi një Q&A në Instagram, ku...

Aurela Gaçe thùmbon haptazi kolegët: Nuk kam lekë për të blerë…! (FOTO)

Aurela Gaçe apo siç e thërrasin ndryshe, diva e muzikës shqiptare, është një artiste shumë e dashur për publikun. Aurela ka pjesë e një interviste...

Marinën e ka ‘kàpur’ syri keq! Pas COVID i ndodh një tjetër íncídent! (FOTO)

Marina nuk flet shpesh për jetën e saj private, por kësaj here ajo ka kërkuar ndihmë nga ndjékësit pas një íncídenti që i ka...

Rita Ora i jep fund beqarisë! (FOTO)

Rita Ora dhe Taika Waititi janë martuar! Ata kanë zhvilluar një ceremoni të fshéhtë në Londër. “Ishte një ceremoni vërtet intime dhe super e veçantë...
error: Alert: Content is protected !!