Një tjetër personazh publik shqiptar ka rezultuar i inféktuar me Covid-19.

Aktorja Rajmona Bulku është prékur nga Covid-19 dhe është shtrùar në spítal ku po tràjtohet nën kujdésin e mjékëve, raporton Dosja.al.

Ylli 62-vjeçar ndodhet në gjendje të qëndrueshme. Rajmonda Bulku është ndéruar me disa çmime.Image may contain: 1 person, closeup

Ajo ka màrrë pjesë në më shumë se 20 filma, ndërkohë që mbàhet mend edhe si pjesë e lëvizjes studentore të dhjetorit ’90.

Megjithatë, ajo ndodhet në gjéndje të qëndrueshme shéndetésore. Nuk dihet ende se si është inféktuar aktorja e mirënjohur dhe prej sa ditësh.

Janë të shumtë personazhet publike që janë inféktuar nga koronavírusi në vendin tonë, teksa pak ditë më parë edhe drejtoresha e ISHP Silva Bino rezultoi e prékur nga vírusi.

Disa nga personazhet publike që janë inféktuar janë: Florjan Binaj, Nora Malaj, Skënder Brataj, Erion Veliaj, Ajola Shehu, Bledi Strakosha, Art Abazi, Shkëzen Jetishi, vëllezërit Budina etj.Përlotet në emision Rajmonda Bulku: Ja çfarë do t'i thoja Xhevdet Ferrit, po ta kisha përballë – Dosja AL

By Juda

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error: Alert: Content is protected !!