Valza është një nga këngëtaret e reja shqiptare që tërhòqi vëmendjen me ëmbëlsinë e saj dhe stilin e veçantë.

Mirëpo, ajo i ka tríshtuar të gjithë fansat me lajmin e fundit që ka ndàrë në Instagram.

Valza është shpréhur se rrugëtimi i saj muzikor është mbýllur këtu dhe do të vazhdojë studimet jashtë Kosovës, konkretisht në Belgjikë.Valza😭 | Crop tops, Fashion, Women

“Deshiroj ta ndàj me juve lajmin se qe nga sot kompania menaxhuese ka nderprére kontraten e bashkepunimit ne mes nesh.

Muzika ka qene dhe do mbétet njera nder pasíonet e mia te vecanta, por pas nje angazhimi 2 vjecar, kam vendosur qe ta perfùndoj karrieren time ne muzike dhe te vazhdoj rrugetimin tim me studimet dhe anen profesionale ne Belgjike.Valza Zhegrova feston ditëlindjen, merr dhuratë nga producenti i saj - Gazeta Online INSAJDERI

Besoj dhe shpresoj qe do ju kem perkrah gjithmone”, shkruan këngëtarja.

Ndërkohë komentet kanë qenë të shumta, sa ndjékësit janë mërzítur shumë dhe ngùruar ta thonë hapur qëndrimin e tyre.

Kujtojmë që bashkëpunimi i fundit i Valzës ka qenë me Kanitën me titull “Hala”, një këngë që rezultoi një hit i vërtetë.

By Juda

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error: Alert: Content is protected !!