Tayna është padýshim një nga emrat më në zë në tregun shqiptar, e cila brenda një kohe të shkurtër arriti të dépértonte në muzikën shqiptare duke kòrrur goxha sukses.

Përveç super talentit në rep, ajo na ka dëshmuar disa herë se ka një super zë dhe madje mund të përshtatet mjaft mirë dhe në rrýma të tjera.

Ajo na ka déshmuar se baladat sidomos i qàn, duke na dhénë dëshirën që ta shohim të performojë këngë të tillë. Dhe këtë dëshirë ajo na e ka plotësuar sot.

Reperja nga Kosova ka publikuar një video në Instagram teksa këndon “Make you feel my love” nga Adele dhe na emocíonoí kaq shumë.

“Ditë me shi” ka shkruar Tayna krah videos teksa pa fríkë mund t’i kërkojmë të na realízojë ndonjë baladë sa më parë.

OK! Duhet ta pranojmë se rrallë e shohim kaq melànkolike Taynën, për shkàk edhe të zhanrit që lévron, por si duket ditët me shi krijuakan tek ajo eféktin që krijojnë te pjesa më e madhe e njerëzve!TAYNA - Lyrics, Playlists & Videos | Shazam

Kur thuajse të gjithë artistët shqiptarë kanë ardhur me bashkëpunime këtë verë, Tayna e kërkoi suksesin e vetme.

Në korrik 23-vjeçarja solli “Bass” që u mirëprit shumë mirë nga fansat dhe numëron miliona klikime, duke u pasuar më pas nga “Qe qe”, një ndër refrenet e kësaj vere.

Kujtojmë se Tayna numëron disa hite në repertorin e saj, kurse këtë verë po ashtu ka shënuar një hap të ri në karrierë, duke nënshkruar kontratë me “Sony Music” në Gjermani.

By Juda

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error: Alert: Content is protected !!