Një tjetër lëkundje sizmike është regjistruar ditën e sotme në vendin tonë.

Qendra Evropiane e Tërmeteve EMSC njofton se tërmeti ka qenë me magnitudë 3.6 të shkallës Rihter, në Detin Adriatik.

Epiqendra e tërmetit ka qenë 26  kilometra në veriperëndim të Tiranës dhe 12 kilometra në verilindje të Durrësit.

Lëkundja ka qenë me epiqendër në Durrës dhe ndjeshmëria e saj ishte e konsiderueshme, por fatmirësisht nuk janë shënuar déme.

By Juda

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error: Alert: Content is protected !!