Big Basta, reperi nga Tirana i cili jeton në Zelandën e Re ka bërë një këngë kùndër Edi Ramës. Basta i këndon realitetit të hídhur dhe asaj që rilindja ka sjellë në vend.

‘Rama ik, demokrat në díktàturë’ dëgjohet të thotë reperi në këngën e tij.Realiteti i zymtë i krijuar nga Rilindja, Big Basta këngë për kryeministrin: Rama ik – Gazeta Standard Online

Videoja është publikuar nga bashkëshortja e tij, Vesa Luma e cila shkruan:

‘Realitet i hídhur. Sot eshte dita me e madhe- kuròrëzími i vullnetit, nje tjeter shtet na uroi mireseardhjen- PERTEJ DETIT- por duhet te ishim mbret ne vendin tone’.

Në fund, këngën Big Basta e mbýll me mesazhin ‘Rama Ik’.

By Juda

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error: Alert: Content is protected !!