Disa ditë më parë, Albërije Hadërgjonaj njoftoi se kishte ndërprérë kontratën e saj me kompaninë që i menaxhonte kanalin e saj në YouTube, “Arkiva Shqip”, me pretendimin se po përfitonin nga puna e saj.

Këngëtarja bëri të ditur se ka kontaktuar edhe avokatin e saj në SHBA për t’u marrë me çéshtjen, duke shpjéguar se në momentin që nuk ka dashur të bashképunojë më me këtë kompani, kjo e fùndit ka dashur t’i fshíjë të gjithë historikun e karrierës.  Roza Lati për ndërhyrjet estetike: Dua ta bëj sërish këtë pjesë të trupit!  - Bota Sot

“Kam mbýllur çdo bashképunim me ju dhe shpresoj te gjithë të ikin nga kthétrat mashtrùese! Kjo është gjuha dhe mënyra si i trajtoni artistet. TÚRP Jam e bíndur qe @acromaxmediagmbh Po ta di çfarë mashtrímesh bëni ju kish me ju zhdùk… Nejse …. Punë qe rregullohet por jetën time ju nuk keni të drejt ta fshíni!!!!”.- shkruante Albërija e revòltuar në rrjete sociale.

Një situatë e ngjashme i ka ndodhur edhe moderatores Roza Lati dhe ajo s’ka vonuar të ngrejë zërin e saj në rrjete sociale.

Roza bën të ditur se një video e saj gjatë një interviste në “Abc News” është bllòkuar nga “Arkiva Shqip”.

Ajo ka reàguar àshpër ndaj kompanisë muzikore, duke treguar se ende po pret përgjigjen e email-it në të cilin është ànkuar tek ta.

“Mesa duket arkiva është bërë xhelòze që kam 342 komente aty dhe duan që të gjithë atë vëmendje dhe ato klikime që pata unë te ajo video në instagramin tim, me fytyrën time, i duan t’i oríentojnë njerëzit në kanalin e Youtubit që të marrin lekë arkiva. Lígjërísht kur “Abc News” iu thotë lirojeni videon e Rozën sepse ka të drejtën nga ne dhe ata nuk po e lírojnë, kam përshtýpjen se nuk po e lirojnë prej inati. Arkiva boll zùtë dhjamë me b*thën tuaj ulur në karrige, duke përfituar fítime monetare nga gjithë njerëzit e tjerë! Boll na pítë gjàkun! Më vjen kéq që qëndroni kaq kokëfòrtë dhe nuk lironi këtë video, ku unë kam folur për bullízmin dhe për historinë time. Videoja pati aq impàkt. Unë kam çuar dhe ankésë duke thënë të lirojnë videon sepse unë nuk kam kontratë as me “Abc News”. Intervistat e mia, aty ku dal unë, mund t’i postoj në Instagram. I them bravo Albërije Hadërgjonajt, sepse kështu e meritojnë. Ja, jam dhe unë e pakénaqur nga Arkiva Shqip!”, është shprehur moderatorja.

Gjithashtu, krahas postimit të saj ajo shkroi:

“S’ka faj @alberije_hadergjonaj qe ju dégjéneroi publikisht. S’keni gùxuar as te me pergjigjeni ne email. Paràzita gjàkpires.”Roza Lati Ofendon ArkivaShqip (Acromax) Qe I Fshin Videon - YouTube

By Juda

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error: Alert: Content is protected !!