Fjolla Morina është banorja me e re e Kukësit, pas màsës “arrést shtëpie” që iu dha nga Gjýkata pasi u arréstua me dy pístoleta me vetë gjatë kohës që po hynte në terrítorin shqiptar.

Me një pamje të qetë, Fjolla Morina është fotografuar nga dritarja e banesës së saj më të re, ku shfàqet krejt ndryshe, larg jetës së luksit dhe e mbýllur mes 4 mureve të banesës.

Këngëtarja ndodhet në arrést shtëpie në një shtëpi private 2-katëshe përbàllë komísaríatit të polícisë Kukës, për të vùajtur masën e sigurisë së dhënë nga Gjýkata e Kukësit.

Report Tv sjell pamje nga banesa ku ajo jeton aktualisht në Kukës me dy vajzat e saj të vogla ku prítet të qëndrojë deri në dhénien e një vendimi të dytë nga ana e gjýkatës. Të njëjtat burime thonë se Fjolla e ka kërkuar lirinë në Apel.

Por ajo që vihet re është diferenca që ndodh në jetën e Fjolla Morinës nga ajo realja dhe ajo e shfàqur në rrjetet sociale.

Ndërsa në Kukës ndodhet në një banesë të thjeshtë ku shfaqet làrg luksit dhe jetës së shtrenjtë, në rrjetet sociale Fjolla poston shtëpi lùksoze ku shkruan se e ka blerë para pak ditësh në Prishtinë.

Gjithashtu edhe në videon e shpërndàrë ku shfaqet me të bijën duke luajtur, tregojnë një Fjolla Morina larg strésit, e pa shqétësuar edhe pse ndodhet e mbýllur mes 4 mureve në ‘arrést shtëpie’ në Kukës.

Rikujtojmë se këngëtarja kosovare u arréstua në pikën kufitare të Morinës, pasi u kap me dy àrmë zjàrri me vete, njëra prej të cilave çàkmak.

Historia e këngëtares ishte e dénjë për film, ku fillimisht u ndélua në Doganën e Morinës pasi u kàp me àrmë më vetë, njëra prej të cilave ishte çàkmak.

Para se të shkonte në gjýkatë, ajo solli një eko ku thuhej se ishte dy muajshe shtatzënë dhe për këtë kërkonte lirim nga bùrgu, por pas nënshtrimit të një tjetër vizite nga gjýkata mjékët gjínekòlogë dolën në përfùndimin se këngëtarja nuk ishte shtatzënë dhe se e kishte sajuar të gjithë këtë për t’i shpëtuar bùrgut.

Por sërish, Fjolla nuk përfùndoi në bùrg edhe pse lígji fliste qatë që ajo mund të dënòhej deri në 20 vite bùrg.

Gjýkata vendosi masën e sigurisë “arrést shtëpie” me kushtin që ajo të qëndronte në Kukës. Edhe pse arriti të dilte nga bùrgu me një vendim skàndàloz, Fjolla Morina ka apeluar masën e “arrést shtëpi” duke kërkuar lirinë në Apel.

By Juda

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error: Alert: Content is protected !!