Një lajm shumë i bukur po qarkullon së fundmi në rrjet, duke na bërë krenarë të gjithëve.

Gala Aliaj ka ngritur mbrëmjen e sotme kupën e “The Voice Kids” në Belgjikë dhe s’mund të ishim më të lumtur se kaq.

Gala jo vetëm që ka mahnitur jurinë me zërin e saj, por po ashtu ka vjédhur edhe zemrat e publikut belg.

Këtë mbrëmje finale ajo ka interpretuar këngën e Elton John “Goodbye Yellow Brick Road” dhe atë të Adele “Make me feel my love”.

Më poshtë janë edhe dy performancat e saj të mrekullueshme që na lanë pa fjalë.

Vetë ajo në një reagim në rrjetet sociale shkruan se nuk mund ta besojë atë që ka ndodhur, teksa edhe babai i saj Robert Aliaj, ka ndarë me ndjékësit këtë gëzim të veçantë.

Gala është bërë e njohur që herët për publikun shqiptar dhe na ka prezantuar vite më parë me talentin e saj në muzikë, kur performoi me të atin në “Dance with me Albania.” E mbani mend?

By Juda

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error: Alert: Content is protected !!