WOW! Edhe një herë WOW! Loredana na la pa fjalë me postimin e fundit dhe tani nuk dimë se çfarë të présim prej saj.

Reperja ka postuar në Instagram, një foto nga një “video call” me Petra Valais, ku shihen duke buzëqeshur.

Loredana ka shkruar datën 01.09.2020, për të treguar se biseda mes tyre është realizuar në 1 shtator, duke e shoqëruar me emojin e dy gishtave, pra paqe.

Nuk e dimë se çfarë ka ndodhur, por ato i kanë rregulluar marrédhéniet me njëra-tjetrën dhe tashmë Loredana është me të vërtetë gati të nisë një kapitull të ri.

Sakaq, në rrjét po qarkullon edhe një video nga takimi i Loredanës me Petrën në një restorant, ku shihen duke folur e buzëqeshur .

Kujtojmë se Loredana u akùzua se i ka zhvàtur 700,00 franga çiftit Valais, të cilët thanë se 24-vjeçarja është shtírur si “Anna Landmann”, një vajzë e e avokatit të Zyrihut, Valentin Landmann.

Çështja u bë publike vitin e kaluar, pasi shtëpia e Loredanës u bàstis nga autoritet dhe llogaria saj bankare u bllòkua.

Në një konferencë shtypi të mbajtur në Prishtinë në maj 2019, ajo paraqiti pikëpamjen e saj për këtë çështje, duke thënë se : “ Unë jam e pastër. Paratë më janë dhénë vullnétarisht, nuk ka kércénim, as ka qenë màshtrim.”

Zvicerianët në fillim të korrikut kanë dhënë një interviste për “20 Minuten”, ku janë shprehur se të ardhurat e saj që prej asaj kohe janë përkéqësuar ndjeshëm. Petra dhe bashkëshorti i saj preténdojnë se kanë hùmbur një total prej 655,000 eurosh, duke e patur të pamùndur të paguajnë shpenzimet edhe për fùneralin e të ëmës.

Këto të fundit sipas tyre shkonin dikur tek 3700 euro dhe çifti është shprehur se nuk kishte të pagùante, pasi nuk ka patur asnjë lloj kursimi.

Madje kjo deklaratë e tyre ka nisur një fushatë kùndër Loredanës, me hashtagun #BoycottLoredana (Bojkoto Loredanën), me qëllím që njerëzit të ndàlojnë së dëgjuari muzikën e saj.

Pasi u zhdùk nga rrjetet sociale, reperja zbùloi se ka përgatitur një album të ri me titullin Medusa, me të cilin prítet të bëjë bujë të madhe.

Loredana ka publikuar së fundmi intron e albumit, që duket se është një nga pjesët më të rëndësishme dhe të fuqíshme të tij. Reperja ka treguar se intro flet për 18 muajt e fundit të jetës së saj dhe gjithë teksti tregon shumë për të.

https://www.youtube.com/watch?v=Q9jYbA6hwck

By Juda

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error: Alert: Content is protected !!