Disa lékundje térmeti janë ndjérë mbrëmjen e sotme në qendër të Shqipërisë.

Lékundje të lehta térmeti janë ndier në Tiranë dhe Durrës.

Sipas EMSC, epiqendra ka qenë 19 km në veri të Durrësit dhe 31 km nga veri-perëndim Tirana ndërsa është ndjérë në orën 20:30.

Po kështu nga EMSC raportohet se térmeti ka qenë me magnitudë 2.9 të shkallës Rihter, por nga të dhënat e Institutit të Gjeoshkencave, Energjise, Ujit dhe Mjedisit raportohet për 2,9 të shkallës Rihter.

By Juda

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error: Alert: Content is protected !!