Modelja Afërdita Dreshaj prej disa vitesh tashmë jeton në Shtetet e Bashkuara të Amerikës së bashku me bashkëshortin e saj, lojëtarin e hokey Jakub Kindl.

Atë e shohim gjithnjë aktive në rrjetet sociale ku shpesh herë poston foto dhe video gjithmonë pranë të shoqit të cilit duket se ka filluar ti mësojë gjuhën shqipe.Njihuni me vëllain e Afërdita Dreshajt, më bukurosh se ai nuk ka

“A di shqip”, e pyet ajo të shoqin, i cili i përgjigjet pozitivisht ndërsa më pas ai e pyet modelen në shqip “Si je”, duke treguar kështu se ka mësuar të flasë shqip dhe për këtë është merita e modeles.

Afërdita dhe Jakub janë martuar dy vite më parë në një ceremoni madhështore në Miami ku nuk munguan miq dhe familjarë të cilët e bënë cerémoninë edhe më të bukur.

By Juda

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error: Alert: Content is protected !!