Polícia ka dhënë detaje në lídhje me arréstimin e këngëtares Fjolla Morina.

Njoftimi i Polícisë:

Polícia Kufitare e Morinës evidenton dhe gòdet një rast të téntatévës për të hyrë në terrítorin shqiptar me àrmë zjàrri me vete.

Sékuéstrohét një àrmë zjàrri pístòlete me 23 físhekë lùftarak si dhe një pistòletë çàkmak. Víhet në prànga një 34 vjeçare që posédonte àrmën e zjàrrit.Fjolla Morina

Në vijim të veprimeve nga Specíalístët për Hetímin e Trafíqeve të Palígjshme në DVP Kukës víhen në prànga edhe dy shtetasit që udhëtonin në automjet me shtetasen që posédonte àrmën e zjàrrit.

Shërbimet e Polícisë Kufítare në Morinë, në zbàtim të màsave për paràndàlimin dhe godítjen e krímeve ndërkufítare, kanë íntensífíkuar kontrollet si në dalje, ashtu dhe në hyrje.

Si rezultat i kòntrolleve të shtuara bazuar në anàlizën e riskut të bërë nga shërbimet e Polícisë Kufítare të Morinës, bazuar edhe në ínformacíonet e màrra nga Polícia Krímínale e DVP Kukës, është kaluar në vijën e dytë për kontroll më të ímtësíshëm, mjeti tip “Audi”, me drejtuese shtetasen F.M., 34 vjeçe, banuese në Prishtinë, Kosovë, e cila udhëtonte me shtetasit F.M., dhe F.S., banues në Kosovë e Belgjikë.

Gjatë kòntrollit të kryer në vijën e dytë, në çantën e dorës së shtetases F.M, Policia Kufitare gjeti dhe sékuéstroi në cilësinë e provës materiale një àrmë zjàrri tip “Zoraki”, me 23 físhek.

Ndërsa në bàgazh të autàmjetit u gjét një pístòletë në dukje e dyshùar lodër çàkmak.

Në përfùndim të veprimeve hetímore, Specíalístët për Hetímin e Trafíkut të Palígjshëm dhe Narkòtikëve në DVP Kukës, bënë arréstímin në flàgràncë të shtetasve;Happy birthday, Fjolla Morina! - Balkanika

F.M., 34 vjeçe, banues në Prishtinë, Kosovë, F.M., 29 vjeç, banues Bresalc, Kosovë dhe F.S., 29 vjeç, banues për Belgjikë.

Arréstimi i tyre u bë për véprën pénale “Trafíkimi i àrmëve dhe i munícíonit”.

Materíalet do t’i kalojnë Pròkuròrisë së Rrethit Gjyqësor Kukës për veprime të mëtejshme.Featured image of article: Arrestimi i Fjolla Morinës/ Policia: Kishte pistoletë me 23 fishekë, tentoi të kalonte kufirin me makinë “Audi”

By Juda

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error: Alert: Content is protected !!