Këngëtarja shqiptare, Enxhi Nasufi, sapo ju ka hédhur një thùmb të gjithë kolegeve të saj dhe nuk dihet nëse ja adreson ndonjërës në veçanti apo thjesht ja drejton mesazhin gjithë industrisë muzikore.

Enxhi ka postuar në Instagram një video të këngëtares Kimberli Joye, e cila ka qenë pjesëmarrëse në “The Voice of America” në sezonin e 15-të. Perfòrmanca e jashtézakònshme e Joye duket se e ka emòciònuar Nasufin, që nuk ka ngùruar të ndàjë me të gjithë ndjékësit e saj videon dhe ndjésitë që ka pàrjetuar.

“Jam pòshtë shtëpisë, ndonjëherë kam qejf të rri disa minuta vetëm në qetësi dhe rastësisht po dëgjoja këtë video. Ky zë! Jam e lòdhur aq shumë po kjo më bëri natën kaq të bukur. Zoti të bekoftë! Më bëre të qàj nga emòciònet”, ka shkruar këngëtarja.

Më pas duke bërë kràhàsimin me artisten amerikane, ajo ka íronízuar gjithë koleget, duke e vendosur théksin tek pamja e tyre.

“Dëgjoni! Na janë shtùar këngëtaret si milingonat. Edhe bòll na hapët barkun me firmën e mbàthjeve dhe shapkave me gisht që vishni po hapni rylin e fytit e këndoni po keni…”, shkruan ajo.

Nuk e dimë se si do e présin koleget e saj këngëtare këtë mesazh, por ky réagim i Enxhit është mjaft i ashpér.

Kujtojmë se Enxhi Nasufi momentalisht punon si moderatore e emisionit “Ora e Tiranës” dhe njékohésisht mérret edhe me projektet e saj muzikore. Kënga më e fundit që ajo ka publikuar është “Pendími”, e cila u prit mjaft mirë nga fansat e saj.

By Juda

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error: Alert: Content is protected !!