Dafina Zeqiri sapo ju ka hédhur një thùmb kolegeve të saj dhe duket se disa prej tyre nuk do ju pëlqej àspak.

Këngëtarja ka postuar në Instagram një seri fotosh të saj, duke zbùluar “fytyrën e vërtetë” të disa prej artisteve femra.

“Jam e lòdhur nga ato femra që préténdojnë se janë feministe, bértasin për ndihmë. Dhe kur ju hap një derë? Ato të kthéhen kundér dhe madje edhe përpqín… është shumë për të qeshur… ato përpíqen të të bëjnë ‘díss’ ty”, ka shkruar Dafina.

Më tej ajo ju ka dhënë një këshillë të gjitha vajzave, duke treguar se jo çdokush që do ndihmojnë në jetë do ua kthéjë me të njëjtën mënyrë.

Megjithatë sipas ékspériéncës së saj, Dafina thotë se Karma (what goes around comes around) vepron gjithmonë dhe nxjérr në shesh të vërtetën.

“Do të kem gjithmonë mbéshtétjen e vajzave të mia! Vajza jini vigjilente! Jo çdokush që ndihmoni është njeri i mirë! Karma ka një mënyrë shumë qesharake për të zbùluar të vërtetën… Ti e di se kush je!”, ka shkruar këngëtarja, duke nënkuptuar se kujt i djégin fjalët e saj le t’i mbàjnë.

Pavàrësisht se ajo nuk ka dhënë emra konkret se kujt ja drejton këtë mesazh, duket se kjo do të jetë fabula e këngës që këngëtarja do të publikojë së shpejti.

Në vijim të postimeve Dafina ka shkruar “Zili zili”, gjë që tregon se projekti i ri do të jetë një dedíkim për artistet që ajo ka përshkruar dhe se me shumë siguri do të publikohet brenda pak kohësh.

Që në muajin korrik, këngëtraja paralajmëroi se do të publikonte dy këngë të reja, Million $ dhe Zili Zili, që do të jenë pjesë e albumit të saj, “Dafinë Moj”.

By Juda

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error: Alert: Content is protected !!