Pasi ishte prej ditësh kryefjala e mediave dhe emri i tij është làkuar goxha nga publiku shqiptar, reperi Capital T mori sërish vëmendjen me veprimin e fundit në Instagram.

Megjithëse nuk është “zhdùkur” totalisht, ai ka fshírë paprítur çdo postim në profilin e tij.

Madje, në foton e profilit ai nuk ka më një imazh të tijin, por imazhin e një skùlpture.

Në fakt, skulptura në foto është imazhi kryesor të albumit të ri të Kapos, të titulluar po “Skulpturë”.

Kjo vepër e gdhéndur nga reperi plot dashuri, do të lançòhet më 1 tetor dhe me shumë mundësi “zhdùkja” e tij lídhet me këtë fakt.

Capital T ka lajmëruar më herët se në fillim të muajit tetor albumi i tij do të gjéndet kudo online.

Pjesa e dytë përbëhet nga 8 këngë, 4 prej të cilave janë bashkëpunime me Dardan, Vig Poppa, Pronto Dinero dhe Mente Fuerte.

Ndëra 4 solot e tjera titullohen “S’kthehna”, “Fjalët e nanës”, “Demons” dhe “Braziliane”, që u publikua disa javë më parë.

Ne mézi po e présim!

By Juda

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error: Alert: Content is protected !!