Ava Max ka hùmbur ditën e sotme një nga njerëzit e saj më të shtrénjtë dhe lajmin e hídhur e ka ndarë me fansat përmes rrjeteve sociale.

Ajo ka treguar se është ndàrë nga jeta gjyshi i saj, Dionis Koçi, një ngjàrje që e ka prekur théllësisht.

Artistja ka publikuar në Instagram disa foto të vjetra të gjyshit, të cilat janë shkrépur në Shqipëri.Ava Max's Long-Awaited Debut Album 'Heaven & Hell' Is Here: Listen |  Billboard

Ava tregon se Koçi ishte me profesion aktor dhe se prej tij ka trashéguar edhe dashurinë për skénën.

Këngëtarja ka lénë të kuptohet se gjyshi i saj ishte i sémurë prej kohësh, por e mbàjti veten fort deri në publikimin e albumit të parë të Avas.avamax

“Sot dhe çdo ditë do të ndéroj gjyshin tim të mrékullueshëm, Dionis Koçi. Sot ai u ndà nga jeta. Ndërkohë që po shkruaj këtë zemra ime është e còptuar në miliona copa, por dua të ndàjë këto foto të tij nga Shqipëria duke bërë atë që ai donte. Ai ishte komedian dhe aktor. E di që dashurinë për skénën e kam trashëguar prej tij. Ai ishte shpirti më bujar, njeriu që gjithmonë të lumturonte, një person që do të bënte gjithçka për ty. Gjithmonë do ta kujtoj në këtë mënyrë gjyshin tim. Ti më dhe krahë për të performuar dhe u mbàjte fort për të parë debùtimin e albumit tim. E di që do të jesh në skénë me mua. Të dua!”, shkruan kënëgartrja.

Ava Max publikoi albumin e saj të parë “Heaven and Hell” në datë 18 shtator.avamax

By Juda

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error: Alert: Content is protected !!