Prej disa kohësh qarkullon në mediat online lajmi i largimit të regjisorit të njohur, Altin Basha nga ‘Potokallia’.

Altin Basha, regjisori prej 17 vitesh i programit “Portokalli” në Top-Channel është larguar përfùndimisht nga spektakli.

Mësohet se Basha ka dhënë dorëhéqjen pasi kupola e televizioni i ka héqur shumë ‘kompétenca’.Zihet me të gjithë aktorët, Altin Basha largohet nga “Portokalli”? -  GazetaBlic

Këtë gjë, Basha e ka konsideruar si ndërhýrje dhe ka dhënë dorëhéqjen përfundimisht, shkruan Dosja.al

Ai ka vendosur të respektojë kontratën, duke qëndruar në punë edhe tre muaj të tjerë, në mënyrë që në dhjetor të këtij viti, të shkëputet përfùndimisht nga Top-Channel.

Ndërkohë mësohet se aktori i humorit Florian Binaj, i cili do të vazhdojë të qëndrojë në spektakël, do të mbàjë një peshë me rëndësi dhe mund t’i besohet (ose i është besuar) gjysmë-drejtimi i ‘Portokallisë’. Emri i tij ende nuk është konfirmuar.Altin Basha flet për lajmin e largimit të “Portokalli” nga Top Channel -  News31

Pas kësaj dorëhéqjeje, Dosja.al ka mësuar se ‘të pakënaqurit’ e Bashës, kanë nisur të negociojnë rikthímin e tyre në “Portokalli”.

Xhemi Shehu, Egla Ceno, Redana Caci dhe Gazmend Paj, po provojnë sërish fatin.

Mbetemi për të parë nëse ekipi i humorit, do të bëhen sërish bashkë.  Altin Basha largohet nga 'Portokalli'! Emri i ri që po përflitet - Showbiz

By Juda

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error: Alert: Content is protected !!