Turqia është përbàllur me disa térmete të njëpasnjëshme ditët e fundit që kanë shkàktuar paník tek banorët.

Almeda Abazi ka përjétuar vetë térmétin që ka rénë pak minuta më parë dhe ka treguar se është trémbur shumë.

“Oh Zot asnjéherë nuk kam ndjérë një térmet në jetën time, por tani e ndjéva shumë. Shpresoj të kalojë shpejt dhe sa më mirë”, ka shkruar Abazi.

Térmeti i fundit në Turqi ka rénë rréth orës 13:40 dhe ishte me magnitudë 4.2 të shkallës Rihter.

Epiqendra e tërmetit ka qenë në Büyükçekmece, një zonë shumë pranë Stambollit, vend në të cilin jeton bukuroshja shqiptare.

Almeda prej vitesh është zhvéndosur në Turqi, ku jeton në një vilë të madhe me familjen e saj.

Para 4 ditësh Turqia u tròndit sërish nga një térmet i fortë me magnitudë 5.2 ballë dhe epiqendër në Emirgazi.

By Juda

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error: Alert: Content is protected !!