Këngëtarja shumë e dashur për publikun shqiptar, Albërije Hadërgjonaj, feston sot ditëlindjen.

Ndër personat e parë që e ka uruar këngëtaren ka qenë vajza e saj Anxhelina, e cila në një postim në InstaStory na ka shkrírë zemrat të gjithëve me fjalët drejtuar të ëmës.

“Gëzuar ditëlindjen mamasë time të mrekullueshme! Vetëmòhueses, më të dashurës dhe më të bukurës si brenda dhe jashtë! Të dua me gjithë zemër dhe shpirt!”- shkruante Anxhelina për të ëmën.

Jeni kuríozë të dini sa vjeç mbùsh sot Albërija?

Megjithëse s’duket fare për moshën që ka, po ju tregojmë se këngëtarja është sot 45 vjeç dhe e dimë që është shumë e véshtirë për t’u besuar, për shkàk të freskisë së saj në pamje.

Albërija ka lindur më 15 shtator të vitit 1975.alberije_hadergjonaj

Së fùndmi, këngëtarja bëri bùjë të madhe në media pasi ndërpreu kontratën me “Arkiva Shqip”, veprim që pasoi me deklarata thùmbuese nga të dyja palët.

Albërija sqàroi se në momentin që nuk ka dashur të bashkëpunojë më me këtë kompani, kjo e fundit ka dashur t’i fshíjë të gjithë historikun e karrierës.alberije_hadergjonaj

By Juda

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error: Alert: Content is protected !!