Albërije Hadërgjonaj ka ndërprérë kontratën e saj me kompaninë që i menaxhonte kanalin e saj në YouTube, me preténdimin se po pérfitonin nga puna e saj.

Në një postim në Instagram, këngëtarja shkruan se është duke festuar shkëpùtjen nga Arkiva Shqip, dhe madje ka kontaktuar edhe avokatin e saj në SHBA për t’u marrë me çështjen.

Ndër të tjera Albërija thotë se në momentin që nuk ka dashur të bashkëpunojë më me këtë kompani, kjo e fundit ka dashur t’i fshíjë të gjithë historikun e karrierës.Featured image of article: “S’jam varit***in artiste, si ato që keni aty”/ Publikohet VIDEOJA e sherrit mes Albërije Hadërgjonajt dhe kompanisë muzikore, ‘shpërthen’ këngëtarja: Mbani k**e Shqipërisë në kanale

“Duke festuar shkëpùtjen e çdo bashkëpunimi me ARKIVASHQIP Shume artista shqipetare kan bere te njejtin veprim duke dëmtùar veten dhe duke pasùruar agjent te ndryshëm… Te gjitha këngët e mia i gjeni te kanali Alberije Hadergjonaj. @arkivashqip përveç se marrin me shume se ti per djersen tende ata ne moment qe nuk don te bashkëpunosh me ta te fshín te gjithë historikun e karrierës tende. Une si shtetase Amerike kam marr një avokat për këtë qeshtje… Si artiste me shume vite histori ju them te beni kùjdes sepse ju kushton shuuume,dhe nuk merrni asgjë ne kémbim.. Tani këngët janë pa klikime por se kam problem fare sepse klikimet nuk te bejn artist!!! Se shpejti këngë te reja”, shkruan këngëtarja.

Nga ana tjetër, vetë kompania ka réaguar me një status fýes, duke prétenduar se ka qenë Albërija “emígrantja e viteve ’90” ajo që ka dashur të ndërprésë kontratën me pretékstin se nuk do të jetë pjesë e një kompanie “ku ka prostítuta”.Albërie Hadërgjonaj në hall me Arkiva Shqip: Ata e quajnë 'prostitutë' -  Bota Sot

Nuk ka vonuar as reagimi i këngëtares e cila shpreson që të gjithë artistët, pjesë e kompanisë të largohen nga “kthétrat mashtrùese të saj”.

“Kam mbýllur çdo bashkëpunim me ju dhe shpresoj te gjithë të ikin nga kthétrat mashtrùese! Kjo është gjuha dhe mënyra si i trajtoni artistet. TÚRP Jam e bindur qe @acromaxmediagmbh Po ta di çfarë mashtrímesh bëni ju kish me ju zhdùk… Nejse …. Punë qe rregullohet por jetën time ju nuk keni të drejt ta fshíni!!!!”.

Për çështjen në fjalë ka réaguar edhe vajza e Albërijes, Anxhelina e cila shprehet se mund t’ia héqin klikimet, po kùrrë zërin të ëmës.

By Juda

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error: Alert: Content is protected !!