Fjolla Morina ka pranuar aùtorësinë e àrmës së zjàrrit pistòletë tip “Zoraki” dhe 23 físhekë, i përkísnin asaj, në déshminë e dhënë në polícinë e Kukësit.

Gjatë màrrjes në pyetje, këngëtarja ka treguar se àrma i përket asaj dhe se e kishte kishte vendosur kohë më parë në çantë. Ajo madje théksoi se kishte hàrruar që e kishte àrmën në çantë.

“Unë i ndërròj shpesh çantat dhe àrmën e kisha vënë disa kohë më parë, pikërisht në çantë. E kam haruar aty, dhe sot e mora çantën pa ditur që pistòleta ishte ende aty brenda dhe udhëtova drejt Shqipërisë” – tha këngëtarja.Fjolla Morina në spitalin e Kukësit para se të kalojë në qelitë e paraburgimit – Lapsi.al

Ndàj këngëtares réndon akàza e “Trafíkímit të àrmëve dhe munícíoneve” kryer në bashkëpunim, akùzë kjo që parashikon një dénim nga 10 deri në 20 vite bùrgim.

Por edhe nëse tràfikimi i àrmës nuk është kryer në bashkëpunim, sërish Fjolla Morina, rrezíkon një dëním që varion nga 7 deri në 15 vite bùrgim.

Report Tv bën me dije se aktualisht Polícia dhe Pròkuròria e Kukësit, kanë kërkuar ékspértimin balístik të dy pístolétave të kàpura në makinën ku udhëtonte Fjolla Morina, ku njëra prej àrmëve në dukje me sy të lirë, dallohet që është pístòletë çàkmak.Fjolla Morina merr dhuratë një makinë super luksoze - Tv Klan

Ndërsa àrma tjetër e kàpur në çantën e Fjolla Morinës, do i nënshtròhet òkspòrtimit balístik dhe daktíloskopík, për të mësuar gjendjen teknike dhe nëse ka pasur gjùrmë gishti të dy djemve të tjerë që ndodheshin në makinë me këngëtaren.

Polícia arréstoi në orët e para të mëngjesit të djeshëm në makinë tip “Audi” Fjolla Morinën, dhe dy djemtë 29-vjeçarë F.M., 29 vjeç, banues Bresalc, Kosovë dhe F.S.,29 vjeç, banues për Belgjikë.

Të tre personave u janë marrë gjùrmët e gishtave me qëllím krahasimin me gjùrmët e gishtave që do gjenden tek pístoleta.

Nga fillimi i javës që vjen gjýkata e Kukësit do të zhvillojë seancën gjýqësore për caktimin e màsës së sigurisë ndaj tre të ndàluàrve.Arrestohet Fjolla Morina - Policia Shqiptare gjen pistoletë në veturën e saj - Telegrafi

By Juda

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error: Alert: Content is protected !!