Pesë lëkùndje të tjera térmeti janë regjistruar gjatë natës që kaloi.

Sipas të dhënave të publikuara në IGJEUM, epiqendra e pesë lëkùndjeve ka qenë përkatësisht katër herë në Belsh, dhe një herë në Cërrik.

Më magnitudë të vogël, 1.6; 1.7; 1.9; dhe 2.0 gradë të shkallës rihter, toka është drídhur sërish në Shqipëri.Ministria e Mbrojtjes reagon pas lëkundjeve, jep detaje nga terreni -  Gazeta Bulevard

Mbrëmjen e kaluar një térmet me magnitudë 4.2 gradë të shkallës rihter nxori jashtë Kuçovën dhe fshatrat përréth.

Térmeti me epiqendër në Fier shkùndi të gjithë zonën jugperëndimore në Shqipëri.

Edhe dy net më parë, u shënuan më shumë se 12 lëkùndje térmeti gjatë natës.

Shqipëria ka lënë pas një histori të hídhur me térmetet, ku lëkùndja e 26 nëntorit, një vit më parë, la pas 51 víktíma.

By Juda

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error: Alert: Content is protected !!