Ballina Showbiz Albërije Hadërgjonaj feston sot ditëlindjen, nuk do e gjeni kùrrë sa vjeç...

Albërije Hadërgjonaj feston sot ditëlindjen, nuk do e gjeni kùrrë sa vjeç mbùsh ajo sot

Këngëtarja shumë e dashur për publikun shqiptar, Albërije Hadërgjonaj, feston sot ditëlindjen.

Ndër personat e parë që e ka uruar këngëtaren ka qenë vajza e saj Anxhelina, e cila në një postim në InstaStory na ka shkrírë zemrat të gjithëve me fjalët drejtuar të ëmës.

“Gëzuar ditëlindjen mamasë time të mrekullueshme! Vetëmòhueses, më të dashurës dhe më të bukurës si brenda dhe jashtë! Të dua me gjithë zemër dhe shpirt!”- shkruante Anxhelina për të ëmën.

Jeni kuríozë të dini sa vjeç mbùsh sot Albërija?

Megjithëse s’duket fare për moshën që ka, po ju tregojmë se këngëtarja është sot 45 vjeç dhe e dimë që është shumë e véshtirë për t’u besuar, për shkàk të freskisë së saj në pamje.

Albërija ka lindur më 15 shtator të vitit 1975.alberije_hadergjonaj

Së fùndmi, këngëtarja bëri bùjë të madhe në media pasi ndërpreu kontratën me “Arkiva Shqip”, veprim që pasoi me deklarata thùmbuese nga të dyja palët.

Albërija sqàroi se në momentin që nuk ka dashur të bashkëpunojë më me këtë kompani, kjo e fundit ka dashur t’i fshíjë të gjithë historikun e karrierës.alberije_hadergjonaj

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Must Read

Edi i kërkon një takim 4 minuta Adës, ajo habit me veprimin e saj (VIDEO)

Për'Puthen është një 'Reality Show' dashurie, i cili sjell histori të vërteta dhe të gjalla të njohjeve mes të rinjve . Ashtu sikundër ato...

Aleksi dhe Jurgeni akùzojnë réndë, Argjendi përplàs përtokë….

Situata në studion e programit të dashurisë Për’Puthen vazhdon të jetë e nxéhtë mes konkurrenteve. Takimi parë i kësaj jave ishte ai mes Ritvanës dhe...

Ritvana del në takim me Aleksin dhe i ngatérron emrin, ai i shpreh pëlqim…Alvisës (VIDEO)

Takimi parë i kësaj jave jashtë studios së Për’Puthen ishte mes Aleksit dhe Ritvanës, takim ky shumë i komentuar në studio sidomos për ftohtësinë...

Edi u përplàs me Bashkimin, konkurrentët habísin me veprimin e tyre (VIDEO)

Të premten e kaluar, dy konkurrentët e “Për'Puthen”, Edi dhe Bashkimi janë përfshírë në një konflíkt të madh që për pak degràdoi në përplàsje...

Sùlmohet Olsa Muhameti! Pas kthimit nga Milano aùtorja e PërPuthen e péson kéq (FOTO)

Një incídent i ndodhur mbrëmjen e kaluar në aeroportin e Rinasit, ku aùtorja e programit të dashurisë “Për’Puthen”, Olsa Muhameti ka gjetur të démtuar...
error: Alert: Content is protected !!