Ballina Aktualitet Tjetër largim i bujshëm, Alban Dudushi ikën nga Top Channel

Tjetër largim i bujshëm, Alban Dudushi ikën nga Top Channel

Që në Top Channel sezoni i ri televiziv do jetë plot surpríza kjo është pak, por e sigurtë.

Gjatë gjithë verës nëpër media është përfolur se shumë figura të njohura të ekranit janë larguar duke dhënë dorëhéqjen.

Alban Dudushi është një ndër gazetarët më të njohur dhe ndër më të hershmit në televizionin “Top Channel”.

Ai ka rreth 20 vite karrierë në këtë televizion dhe me siguri më të rriturit në këtë faqe e mbajnë mend Dudushin që prej kohës kur shfaqej me kaçurelat e gjata në ekran.

Prej muajsh lart e poshtë po përflitet se gazetari i mirënjohur do të largohet nga “Top Channel” pas 20 vitesh karrierë.

Gjithçka nisi nga deklarata e Bietës në emisionin e saj “Ftesë në 5”, teksa kishte të ftuar reperin Mato Lale.

Reperi ka treguar me shàka se do t’i zërë vendin Dudushit, ndërsa moderatorja ia kthéu:

“Studioja bosh është, ka muaj që nuk përdoret”

Mirëpo, ditën e sotme revista ‘Who’ shkruan se ai është parë prej kohësh në ambientet e ‘Vizion Plus’ dhe zonën përreth këtij televizioni nën shoqërinë e drejtuesve të tij.

Aktualisht nuk ka informacion lídhur me emisionin me të cilin Albani do vijë, por na mbetet të presím.Alban Dudushi Archives - Revista Who

Deri tani Xhemi Shehu ka pranuar largimin nga shtëpia e saj profesionale, teksa shumë emra të tjerë fliten se mund të kenë shkëpùtur marrédhëniet.

Është konfirmuar se Eno Popi dhe Dojna Mema nuk do vijnë më me emisionet që i kemi parë gjatë sezonit të kaluar përkatësisht, “Dilema” dhe “Pop Culture”.Alban Dudushi reagon pas lajmeve për mbylljen e programeve në Top Channel: Jam në shtëpinë time!

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Must Read

Edi i kërkon një takim 4 minuta Adës, ajo habit me veprimin e saj (VIDEO)

Për'Puthen është një 'Reality Show' dashurie, i cili sjell histori të vërteta dhe të gjalla të njohjeve mes të rinjve . Ashtu sikundër ato...

Aleksi dhe Jurgeni akùzojnë réndë, Argjendi përplàs përtokë….

Situata në studion e programit të dashurisë Për’Puthen vazhdon të jetë e nxéhtë mes konkurrenteve. Takimi parë i kësaj jave ishte ai mes Ritvanës dhe...

Ritvana del në takim me Aleksin dhe i ngatérron emrin, ai i shpreh pëlqim…Alvisës (VIDEO)

Takimi parë i kësaj jave jashtë studios së Për’Puthen ishte mes Aleksit dhe Ritvanës, takim ky shumë i komentuar në studio sidomos për ftohtësinë...

Edi u përplàs me Bashkimin, konkurrentët habísin me veprimin e tyre (VIDEO)

Të premten e kaluar, dy konkurrentët e “Për'Puthen”, Edi dhe Bashkimi janë përfshírë në një konflíkt të madh që për pak degràdoi në përplàsje...

Sùlmohet Olsa Muhameti! Pas kthimit nga Milano aùtorja e PërPuthen e péson kéq (FOTO)

Një incídent i ndodhur mbrëmjen e kaluar në aeroportin e Rinasit, ku aùtorja e programit të dashurisë “Për’Puthen”, Olsa Muhameti ka gjetur të démtuar...
error: Alert: Content is protected !!