Ballina Aktualitet Studentët i kërkojnë llogari dhe demàskojnë Erion Velinë në zyrën e tij...

Studentët i kërkojnë llogari dhe demàskojnë Erion Velinë në zyrën e tij (VIDEO)

Ajo që nisi si një takim normal për Veliajn me disa studentë, është kthýer në një shprehje akùzash ndaj kryebashkiakut nga studentët.

Disa studentë, aktivistë të Lëvizjes për Universitetin në zyrën e Velija i kanë kërkuar llogari për kartën e studentët, abonetë, bibliotekat, betonizimin e Tiranës dhe shumë çështje të tjera.

Madje ata e kanë akùzuar kryebashkiakun edhe si vràsësin e të míturit Ardit Gjoklaj.VIDEO/ Studentët demaskojnë Veliajn në zyrën e tij: Ti je vrasës i Ardit Gjoklajt - Tirana Today

“Aktivistët demàskojnë Erion Veliajn në zyrën e tij. Sot Erion Veliaj kishte thirrur një takim propàgandístik me studentë për të folur për arritjet imagjinare të Bashkisë së Tiranës, sidomos për sa u përket shërbimeve ndaj studentëve. Mes studentëve të tjerë, në takim hynë edhe aktivistët e Lëvizjes Për Universitetin, të cilët me zë të plotë e të qartë ekspòzuan kàràkterin màshtrues të kartës së studentit dhe mosrealizimin e asnjë premtimi që u është bërë studentëve – nga konviktet tek aboneja dhe karta studentore. Aktivistët i përmendën edhe betonizimin e Tiranës dhe përgjegjësinë që Veliaj ka për vràsjen e 17-vjeçarit Ardit Gjoklaj. Si gjithmonë në të tilla raste, pushtetarit i mbeti fjala në grykë.” – shkruan Lëvizja për Universitetin.

Për më tepër shikoni videon e postuar nga aktivistët e Lëvizjes për Universitetin!

AKTIVISTËT DEMASKOJNË ERION VELIAJN NË ZYRËN E TIJ

AKTIVISTËT DEMASKOJNË ERION VELIAJN NË ZYRËN E TIJSot Erion Veliaj kishte thirrur një takim propagandistik me studentë për të folur për arritjet imagjinare të Bashkisë së Tiranës, sidomos për sa u përket shërbimeve ndaj studentëve. Mes studentëve të tjerë, në takim hynë edhe aktivistët e Lëvizjes Për Universitetin, të cilët me zë të plotë e të qartë ekspozuan karakterin mashtrues të kartës së studentit dhe mosrealizimin e asnjë premtimi që u është bërë studentëve – nga konviktet tek aboneja dhe karta studentore.Aktivistët i përmendën edhe betonizimin e Tiranës dhe përgjegjësinë që Veliaj ka për vrasjen e 17-vjeçarit Ardit Gjoklaj.Si gjithmonë në të tilla raste, pushtetarit i mbeti fjala në grykë.

Posted by Për Universitetin on Thursday, September 10, 2020

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Must Read

Edi i kërkon një takim 4 minuta Adës, ajo habit me veprimin e saj (VIDEO)

Për'Puthen është një 'Reality Show' dashurie, i cili sjell histori të vërteta dhe të gjalla të njohjeve mes të rinjve . Ashtu sikundër ato...

Aleksi dhe Jurgeni akùzojnë réndë, Argjendi përplàs përtokë….

Situata në studion e programit të dashurisë Për’Puthen vazhdon të jetë e nxéhtë mes konkurrenteve. Takimi parë i kësaj jave ishte ai mes Ritvanës dhe...

Ritvana del në takim me Aleksin dhe i ngatérron emrin, ai i shpreh pëlqim…Alvisës (VIDEO)

Takimi parë i kësaj jave jashtë studios së Për’Puthen ishte mes Aleksit dhe Ritvanës, takim ky shumë i komentuar në studio sidomos për ftohtësinë...

Edi u përplàs me Bashkimin, konkurrentët habísin me veprimin e tyre (VIDEO)

Të premten e kaluar, dy konkurrentët e “Për'Puthen”, Edi dhe Bashkimi janë përfshírë në një konflíkt të madh që për pak degràdoi në përplàsje...

Sùlmohet Olsa Muhameti! Pas kthimit nga Milano aùtorja e PërPuthen e péson kéq (FOTO)

Një incídent i ndodhur mbrëmjen e kaluar në aeroportin e Rinasit, ku aùtorja e programit të dashurisë “Për’Puthen”, Olsa Muhameti ka gjetur të démtuar...
error: Alert: Content is protected !!