Ballina Aktualitet Zhaklin Lekatari i del kundër Rezarta Shkurtës: Kush bën propagandë pro-Enveriste të...

Zhaklin Lekatari i del kundër Rezarta Shkurtës: Kush bën propagandë pro-Enveriste të…

Ditën e djeshme, Rezarta Shkurta postoi një shkrim për Enver Hoxhën.

Mes kontrastit të ditëve të sotme dhe jetës në kohën e regjimit komùnist të supòzuar në fjalët dedikuar ish-diktàtorit, komenti i Rezartës për gjithçka shkruhej, ishte: “Kaq kisha…”

Si një nga temat më delíkate për shqiptarët dhe duke iu referuar edhe fjalisë përmbyllëse të shkrimit:

“Na fal Enver”, reagimet kundër këngëtares kanë qenë të shumta. Një qendrim i àshpër ka ardhur nga Zhaklinë Lekatari, e cila ndër të tjera shkruan:

“Sipas mendimit tim, propàganda të tilla duhen dénuar me ligj.” Ajo e ka cilësuar si ‘tùrp’ promovimin e figurës së ish-diktàtorit, siç ndodhi në rastin e Rezartës.

Vetë Rezarta nuk ka reàguar lídhur me komentin e Zhaklinës, megjithatë kjo nuk është hera e parë që këngëtarja përbàllet me situata të tilla. Kjo, pasi ajo poston jo rrallë herë kujtime, dedíkime ose edhe thjesht foto të ish-diktàtorit ose bashkëshortes së tij.Na fal Enver, të erdha te varri”, Rezarta Shkurta publikon letrën për Enver  Hoxhën - Abc News

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Must Read

Pasi u zhdùk, më në fùnd Loredana bëhet e ‘gjàllë’ (FOTO)

Disa ditë më parë, reperja Loredana Zefi meràkosi fansat e saj kur vendosi të zhdùkej paprítur nga rrjetet sociale. Pa njoftuar më herët, ajo çaktívizoi...

Seldi dhe Sindi, në daljen e tyre të parë publike, na i thanë të gjitha! (VIDEO)

Vetëm pak ditë më parë, Seldi bëri publike lídhjen e tij të re me një vajzë bukuroshe të quajtur Sindi Cela. Ai e uroi partneren...

Melinda Ademi ‘shfrénon’ imagjínatën e fansave pas fotove të fundit

Melinda Ademi është rep artistja e njohur kosovare e cila po rrémben mjaft vëmendje me postimet në rrjetet sociale, por edhe me fizikun e...

Ja çfarë do të ndodhë me përfaqësimin e Shqipërisë në “Eurovision 2021”

Pandémia príshi planet e festivalit “Eurovision 2020” dhe jo vetëm, pasi pritej që fituesja e festivalit të RTSH-së, Arilena Ara, të përfaqësonte vendin tonë. Për...

Arbana fotografohet në muajt e fundit të shtatëzanisë, duket kaq e ëmbël

Arbana Osmani do të bëhet shumë shpejt nënë për herë të dytë. Ajo thuhet se është sërish në prítje të një djali me partnerin e...