Ballina Aktualitet Zhaklin Lekatari i del kundër Rezarta Shkurtës: Kush bën propagandë pro-Enveriste të...

Zhaklin Lekatari i del kundër Rezarta Shkurtës: Kush bën propagandë pro-Enveriste të…

Ditën e djeshme, Rezarta Shkurta postoi një shkrim për Enver Hoxhën.

Mes kontrastit të ditëve të sotme dhe jetës në kohën e regjimit komùnist të supòzuar në fjalët dedikuar ish-diktàtorit, komenti i Rezartës për gjithçka shkruhej, ishte: “Kaq kisha…”

Si një nga temat më delíkate për shqiptarët dhe duke iu referuar edhe fjalisë përmbyllëse të shkrimit:

“Na fal Enver”, reagimet kundër këngëtares kanë qenë të shumta. Një qendrim i àshpër ka ardhur nga Zhaklinë Lekatari, e cila ndër të tjera shkruan:

“Sipas mendimit tim, propàganda të tilla duhen dénuar me ligj.” Ajo e ka cilësuar si ‘tùrp’ promovimin e figurës së ish-diktàtorit, siç ndodhi në rastin e Rezartës.

Vetë Rezarta nuk ka reàguar lídhur me komentin e Zhaklinës, megjithatë kjo nuk është hera e parë që këngëtarja përbàllet me situata të tilla. Kjo, pasi ajo poston jo rrallë herë kujtime, dedíkime ose edhe thjesht foto të ish-diktàtorit ose bashkëshortes së tij.Na fal Enver, të erdha te varri”, Rezarta Shkurta publikon letrën për Enver  Hoxhën - Abc News

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Must Read

Aleksi dhe Jurgeni akùzojnë réndë, Argjendi përplàs përtokë….

Situata në studion e programit të dashurisë Për’Puthen vazhdon të jetë e nxéhtë mes konkurrenteve. Takimi parë i kësaj jave ishte ai mes Ritvanës dhe...

Ritvana del në takim me Aleksin dhe i ngatérron emrin, ai i shpreh pëlqim…Alvisës (VIDEO)

Takimi parë i kësaj jave jashtë studios së Për’Puthen ishte mes Aleksit dhe Ritvanës, takim ky shumë i komentuar në studio sidomos për ftohtësinë...

Edi u përplàs me Bashkimin, konkurrentët habísin me veprimin e tyre (VIDEO)

Të premten e kaluar, dy konkurrentët e “Për'Puthen”, Edi dhe Bashkimi janë përfshírë në një konflíkt të madh që për pak degràdoi në përplàsje...

Sùlmohet Olsa Muhameti! Pas kthimit nga Milano aùtorja e PërPuthen e péson kéq (FOTO)

Një incídent i ndodhur mbrëmjen e kaluar në aeroportin e Rinasit, ku aùtorja e programit të dashurisë “Për’Puthen”, Olsa Muhameti ka gjetur të démtuar...

E paprítur! E ftuara héq sandalen dhe gjùan drejt gazetarit të njohur (VIDEO)

Programi “E Diell” vjen çdo të diel në ekranin e Top Channel duke bërë bashkë të vegjël e të mëdhenj, kjo për shkàk të...
error: Alert: Content is protected !!