Ballina Aktualitet Gruaja tròndit me rréfimin e saj: Nënës sime nuk i japin as...

Gruaja tròndit me rréfimin e saj: Nënës sime nuk i japin as ujë tek Inféktivi

Situata nga Covid-19 duket serioze në vendin tone. Aktualisht në spítalin Inféktiv dhe “Shefqet Ndroqi” po trajtohen 180 pacíentë të konfirmuar pozitivë me Covid-19, 17 në terapi inténsive nga të cilët vetëm 6 paciéntë janë të intùbuar.

Ditën e sotme një dëshmi e réndë ka ardhur nga spítali Inféktiv, ku një grua dénoncon se nënës së saj që është e shtruar në këtë spítal nuk i kanë dhënë as ujë.

“Nëna më tha nuk më japin ujë dhe nuk më ndérrojné. Edhe koordínatorët nuk dinë të sillen. Shumë keq situata. Vijnë shumë dhe vdésin shumë. Nuk janë ato shifrat që publikojnë. Ndërkohë që nuk kemi asnjë lloj informacioni”, u shpreh gruaja për mediat jashtë Inféktivit raporton Dosja.al.Covid-19, vdes doktori Hysni Shkjau - KosovaPress

Ajo kërkon që të marrë të ëmën në shtëpi dhe këtë kërkesë ua ka bërë edhe mjékëve.

“I thashë doktòreshës që ta marr nënën në shtëpi dhe të japë frymën e fundit, të vishet si njeri, mos ta hedhë me qese si…Mjékimi në Lushnje ishte i rëndë ia nisa në shtëpi dhe për dy ditë u bë më kéq. E pashë që s’po shkonte mirë puna. Mora 127 e sollën direkt e në Tiranë. Prej 8 ditësh është e shtruar, prej dy-tri ditësh nuk kam asnjë kontakt me të. Inférmierët s’kanë të drejtë të më informojnë, por as mjékët s’kanë komunikuar.”,-tha ajo.

Ky nuk është rasti i parë i të afërmve që denòncojnë për mungesë në shërbim dhe trajtim në të dy spítalet COVID në Shqipëri. Edhe më herët janë hédhur akùza për mjékët dhe personelin, por të gjitha këto deklarata janë përgénjeshtruar nga MSH.Koronavirusi, vjen lajmi i fundit nga Klinika Infektive

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Must Read

Pasi u zhdùk, më në fùnd Loredana bëhet e ‘gjàllë’ (FOTO)

Disa ditë më parë, reperja Loredana Zefi meràkosi fansat e saj kur vendosi të zhdùkej paprítur nga rrjetet sociale. Pa njoftuar më herët, ajo çaktívizoi...

Seldi dhe Sindi, në daljen e tyre të parë publike, na i thanë të gjitha! (VIDEO)

Vetëm pak ditë më parë, Seldi bëri publike lídhjen e tij të re me një vajzë bukuroshe të quajtur Sindi Cela. Ai e uroi partneren...

Melinda Ademi ‘shfrénon’ imagjínatën e fansave pas fotove të fundit

Melinda Ademi është rep artistja e njohur kosovare e cila po rrémben mjaft vëmendje me postimet në rrjetet sociale, por edhe me fizikun e...

Ja çfarë do të ndodhë me përfaqësimin e Shqipërisë në “Eurovision 2021”

Pandémia príshi planet e festivalit “Eurovision 2020” dhe jo vetëm, pasi pritej që fituesja e festivalit të RTSH-së, Arilena Ara, të përfaqësonte vendin tonë. Për...

Arbana fotografohet në muajt e fundit të shtatëzanisë, duket kaq e ëmbël

Arbana Osmani do të bëhet shumë shpejt nënë për herë të dytë. Ajo thuhet se është sërish në prítje të një djali me partnerin e...