Aktorja shumë e dashur për publikun shqiptar, Olta Gixhari, është bërë mbrëmjen e djeshme nënë për herë të parë.

Ajo ka mirëpritur në jetë fëmijën e saj të parë, ndërsa lajmin e bukur e ka ndarë vetë në rrjete sociale. Olta ka publikuar një foto me trëndafila të bardhë, duke lënë të kuptohet se djali saj ka ardhur në jetë.

Gjithashtu, krahas postimit ajo ka vendosur datën e lindjes së të voglit të saj.

Së fundmi, aktorja ka shpërndàrë një foto nga spítali në rrjetet sociale, ku shihen këmbët e të voglit dhe duart e saj, teksa ka shkruar edhe fjalët më të ndjéra për të.

Po ashtu, Olta ka treguar se ka zgjédhur që të voglin e saj ta quaj AMAR, emër që vjen nga Hebraikja dhe do të thotë “i pérjétshëm’, dhe në arabisht do të thotë Hënë.

My heaven has just arrived! U bera nene. Qenka e vertet, eshte shume e véshtire te gjesh fjalet e duhura te percjéllesh kte perjétim te thelle Vetem me nje fjale,

E DUA ÇMÈNDURISHT
Djali yne erdhi ne jete me 21/8/2020 kjo ishte nje surpríze kaq e bukur per ne,pasi kjo date permbàn daten e lindjes se babit te tij 21 dhe daten e lindjes sime 8. Lindja e tij erdhi ne menyre natyrale.

Biri yne quhet AMAR
Emri vjen nga Hebraikja qe do te thote i Perjétshem dhe nga Arabishtja qe do te thote Hëne.

Uroj te ket nje det me lumturi perjéte.
I them babit te Amar qe e dua shume, faleminderit qe me ben te ndihem e jashtézakònshme!Olta Gixhari bën ndryshimin e befasishëm, kështu nuk e keni parë kurrë

By Juda

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error: Alert: Content is protected !!