Noizy është një nga reperët më të suksésshëm në Shqipëri. Ai ka realizuar bashkëpunime me këngëtarë të njohur që janë kthýer në hite si edhe ka ndihmuar artistë të rinj të arrijnë suksés në muzikë.

Midis tyre ishte edhe Enca, e cila për një kohë ishte pjesë e grupit të OTR dhe njihej për marrédhénien e ngùshtë me Noizy-n.

Por miqësia e tyre mori fùnd pas disa mosmàrrëvéshjeve mes tyre, dhe këngëtarja u largua nga OTR.Për inat të Encës? Noizy e deklaroi si mbretëreshën e OTR, Dafina Zeqiri habit me komentin e saj [FOTO]

I ftuar në emisionin “NIN”, reperi solli edhe njëherë në vëmendje të medias konflíktin mes tyre duke thënë se Enca është shumë e lòdhshme dhe se ishte mòsmirënjòhëse.

“Enca ka qenë shumë e lòdhshme pikë së pari, është shumë ròb i lòdhshëm, ka qenë kërkùese. Ka pasur gjëra pozitive të veta, por shumë e lòdhshme si person, pastaj lindin pròblemet dhe mòsmirënjòhjet. Del në televizion dhe thotë un ashtu, nuk po them dil të flasësh për Noizy-n që ai më ka bërë mua, por kur bëhet pyetja, përgjigju siç është për t’u përgjigjur. Nuk i kam thënë shko thuaj që unë ta dhashë mundësinë, që unë kam bërë gjëra për ty. Por nëse do shtròhet pyetja mos génje. Dy herë ia kam bërë atë vërejtje. Enca mos génje, thuaj gjërat e drejta siç janë. I mirë, i kéq, i bardhë, i zi thuaj më ka ndihmuar. Këtë nuk e bëri dot siç duhet, si edhe pròbleme të tjera,”– u shpreh ai.

Ndërsa për konflíktín me BABASTARS, Noizy është shprehur se ky label është munduar t’i ndalojë muzikën të luhet në vende e media të ndryshme dhe po ashtu, shtòi se ka patur përpjékje që edhe modelet mos të màrrin pjesë në videoklipet e tij.

“Të gjithë e dimë se ata i kanë bllòku shumë artista me ec përpara. Kreshën për shembull, Mc Kreshën! Ose me ta ose pa ta jo. Kështu ka qenë edhe puna ime. Ndàlën radio, ndàlën clube, mos me këndu Noizy në disko a kupton. Sot e kësaj dite. Në mos ata, menaxhimi i tyre. Kjo ka qenë arsyeja kryesore e përplàsjeve. Ka patur edhe gjëra të vogla, për shembullin u kërkonin modeleve mos të merrnin pjesë në videoklipet e mia. Imagjino, çfarë mund të présësh nga Noizy 20 vjeçar, tani që jam 33 vjeç e duhet të mendohesh mirë, jo më atëherë.”, deklaroi reperi.

Shumë të komentuara kanë qenë edhe marrédhéniet e tij me Ledrin dhe Dafinën, me të cilët ai i príshi raportet vite më parë.

“Po, raportet janë të mira me të dy. Ne artistët jemi pak si shumë të çudítshëm dhe nuk e kuptojmë dot njëri-tjetrin. Po të më pyesësh se përse jam distancu me Dafinën, nuk di të them sepse jemi pak të çudítshëm dhe faji mbétet përherë kòpil. Fajín se ka asnjëri. Me Ledrin mirë, me Dafinën mirë, jemi në paqe. Nuk jemi folloë, por kur dikush të bëhet hàlë në sy më mirë mos ta kem folloë.”Noizy prish marrëdhëniet me Dafina Zeqirin: E kam halë në sy, më mirë mos ta kem as në rrjetet sociale dhe pse faji mbetet kopil – Dosja AL

By Juda

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error: Alert: Content is protected !!