Si fillim po ju bëjmë një përmbledhje të hiteve të Noizyt këtë verë…

Reperi i njohur e nisi sezonin me një super bashkëpunim me Mato Lale duke sjellë këngën “Adrenalina” dhe fill pas tij solli super bashkëpunimin me dy reperët e njohur Gzuz dhe Dutchavelli, të titulluar “All dem talk” që rezultoi një sukses i vërtetë.

Një muaj më parë Noizy ka publikuar “Digital Love”, ku ndryshe nga sa jemi mësuar ta shohim reperin, me këtë projekt ai erdhi ndryshe, duke i kënduar dashurisë.Noizy :: Biografia

Kënga flet për një histori romantike tipike të ditëve të sotme, të vàrur nga teknologjia, që është kanali i vetëm i komunikimit, ku edhe përjétohen emocíonet dhe ulje-ngritjet e një marrédhënie.

Ndërkohë, 3 javë më parë Noizy ka publikuar një videoklip që as nuk e prísnim. Kënga titullohet “Party turn up” dhe kàrakterízohet nga ngjyrat verore dhe duket se do i shtohet listës së hiteve.

E kur menduam se tërë këto ishin mjaftueshëm për verën 2020, më 22 gusht Noizy ka sjellë një bashkëpunim me S4MM.How far has it gone', BB's ex-resident BB laughs at Noizy

Si një super surprízë, reperi i famshëm ka publikuar ditën e sotme një duet me artistët ndërkombëtar Dappy dhe Ay Em, të titulluar “Expensive Touch”.

Nëpërmjet një postimi, Noizy na ka konfirmuar sot, atë që alùduam disa javë më parë, se do rikthehet në Mbretërinë e Bashkuar ku edhe e ka nisur karrierën e ku sipas asaj që shkruan do e mbýllë.

Ai kërkon sa më shumë mbështetje nga fansat në mënyrë që të depértojë në playlistat britanike.

EXPENSIVE TOUCH OUT NOW. Link in my bio.. Ju dua ti beni sa me shume replay kesaj kenge pasi vetem nga ju mund të shkojm në Uk lists & Awards. Në Uk 🇬🇧 nisi gjithcka dhe atje dua ta mbyll. Por para se ta mbyll do e shkàtrrojm vendin siç e Kena zakon. Fansat Ma të flàkt në bote koha tu kàllxojme sa eshte ora. Share and support the movement ❤️ OTR 4 Lyf

Në intervistën e tij të fundit “Në kùrthin e Piter Pan” reperi i njohur tha se ka ndërmend të punojë për tregun ndërkombëtar dhe si duket ka ardhur momenti, ndonëse ai ka depértuar tashmë me hitet e tij, shkruan IconStyle.

Epo le të presim për lajme të reja…

By Juda

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error: Alert: Content is protected !!