Mozzik është detyruar t’ju kërkojë falje të gjithë fansave, pasi shpërndàrja falas e albumit të tij më të fundit, nuk shkoi siç prítej.

Në një postim në Instagram, reperi shkruan se arsyeja e vetme e tij ishte të shihte fansat e buzëqeshur. Mozzik shkruan se nuk donte asnjë përfitim tjetër, ndërsa publikon disa pamje të fansave të tij gjatë turit nëpër qytete, ku shpërndàu albumin.

“MOZZART! Ju dua shumë , ju pafsha gjithmonë të buzëqeshur se për këto buzëqeshje e kam bërë këtë,dhe për asnjë përfítim tjetër. Më falni nëse e bëra tollovi pak ❤️ Sinqerisht Mozzik ! 🙏🏻”

Një ditë më parë Mozzik akùzoi mediat si fàjtore për ndërprérjen e fushatës së tij për shpërndàrjen e albumit, pasi disa prej tyre shkruanin se ai po rrézikon fansat në periudhë pandémie.

Reperi bëri thirrje non stop që të ishin të gjithë me màska dhe të ruànin distancimin fizik, duke bërë të mùndur shpërndàrjen e albumeve sa më qetë të ishte e mùndur.

Mirëpo, pavarësisht të gjithave qeveria e Kosovës ka vendosur të anùlojë këtë organizim duke arsyetuar se po rrezíkohet jeta e qytetarëve.Getinjo dhe Mozzik (Foto: Instagram/getinjo)

Ka qenë vetë reperi ai që ka bërë me dije lajmin në Instastory, duke fajésuar mediat teksa shprehet se do gjejë një mënyrë tjetër që të shpërndajë CD.

Ndërkohë sot, ai ka relfektuar dhe e ka kuptuar se përmes këtij akti tepër pozitiv shkàktoi zhùrmë në vend!

By Juda

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error: Alert: Content is protected !!