Shkelzen Jetishi ka rezultuar pozitiv me vírusin COVID-19.

Lajmin e ka dhënë personalisht këngëtari i njohur i muzikës popullore, i cili ka konfurmuar se ka dalë pozitiv në tamponin e fundit.

Ai është shprehur për Blic se është në gjendje të mirë shëndetësore dhe është vetëízoluar.

“Jam në gjendje të mirë shëndetësore, por vetëm erërat nuk po i ndjéj. Momentalisht ndodhem në vetízolim”, tha Jetishi.

Në mars, këngëtari përfùndoi në stacíonin e polícisë se Gjakovës pasi théu rregullat e vetëízolimit në shtëpi.

Ai doli nga shtëpia duke shkélur urdhrín e autoríteteve kosovare për vetízolím, pasi kishte pasur kontakt me kolegun Muhamet Sejdiu, i cili ishte inféktuar me koronavírus.Shkëlzen Jetishi feston ditëlindjen kjo është mosha e tij | Gazeta Lajm

By Juda

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error: Alert: Content is protected !!