Ashtu siç premtoi dje kryeministri Edi Rama, qeveria ka vendosur t’i vijë në ndihmë familjes së 10-vjeçarit, i cili u përplàs për vdékje nga ambulanca në Kakavijë, ndërsa príste të kalonte kufirin.

Kreu i qeverisë ka bërë me dije sot vendimin për të asistuar me një shumë prej 500.000 lekësh të rinj, duke i shprehur dhe njëherë familjes ngushéllimét.

“Sot vendosëm që si qeveri të asistojmë familjen e të míturit që hùmbi tragjíkísht jetën pasi i préu rrugën autoàmbulàncës në Kakavi, me një shumë prej 500.000 lekësh të reja, duke i ri shpréhur dhe njëherë familjes ngushéllimet tona më të ndjéra😢Engjëlli i vogël u dhéntë fòrcë”, shkruan Rama.Dalin pamjet, ky është 10-vjeçari që u përplas për vdekje nga ...

10 vjeçari hùmbi jetën tragjíkisht dy ditë më parë. Ngjarja ndodhi rreth orës 10:30, në aksin nacional Kakavije – Gjirokastër, në afërsi të kthésës së Bularatit, ku një autoàmbulàncë me drejtues shtetasin A. G, thuhej se po trànsportonte një shtetase të sémurë për në spítalín rajonal Gjirokastër.

Por dëshmítarë thonë se ambulànca ishte bosh dhe me mbi 100 km në orë në një zonë ku ishte e mbipopulluar nga njerëz që prisnin të kalonin doganën.

By Juda

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error: Alert: Content is protected !!