Një ndër spektaklet më të ndjékura të humorit padyshim është ‘Portokalli’. Së fundmi dolën shumë zëra që spektakli ‘Portokalli’ do largohet nga ekrani i Top Channel për të kaluar tek ai i ABC News ku sipas burimeve jo zyrtare regjizori Altin Basha sëbashku me një pjesë të kastit të aktorëve do transferohen tek ABC News.

Pavarësisht kësaj, shumë aktorë i dolen kundër. Sidomos ikonat e spektaklit ‘Portokalli’ si Flor Binaj dhe së fundmi Gaz Paja.

Moderatorja e njohur Xhemi Shehu ka qenë në qendër të mediave rozë ditët e fundit. Ajo u përfol se do të largohet nga spektakli i humorit “Portokalli”, por vetë Xhemi nuk foli asnjëherë për këtë vendim. Së fundmi, e pyetur nga një ndjekëse në Instagram, ajo ka konfirmuar për herë të parë publikisht se nuk do të jetë më në “Portokalli”. Nuk dihet ende se ku do ta shohim moderatoren se sezonin e ardhshëm televiziv, por gjithçka mbetet për t’u parë në ditët në vijim.FOTO/ E konfirmon vetë Xhemi Shehu: S'do jem më në “Portokalli ...

Siç raportohet nga burime të sigurta pranë ‘Portokallisë’, flitet se moderatorja Xhemi Shehu dhe Eneda Tarifa kanë patur edhe një shérr kur solli dhe largimin e Xhemit nga Top Channel dhe Portokalli.

Është përfolur jo pak mbi largimin e Gaz Pajës nga “Portokalli”. Por, këtë herë ka folur vetë aktori lídhur me këtë çështje në një intervistë për ‘Motor Plus’ në Vizion Plus.

Gazmend Paja nuk e ka përjàshtuar mundësinë e një largimi, në rast se diçka më e mirë i ofrohet diku tjetër. Çfarë do të ndikonte tjetër në marrjen e këtij vendimi do të ishte dhe ndryshimi i linjave që ndjek televizioni ku aktori vijon të jetë aktiv (Top Channel).Gaz Paja mungon në “Portokalli”, çfarë i ka ndodhur aktorit ... “Pazaret i kam bërë me një burrë tjetër që fatkéqësisht nuk është më. Unë jam në ‘Portokalli’, por nuk përjashtoj mundësinë të jem kudo”, ka theksuar ai.

Sipas asaj që raportohet nga burime jo zyrtare, aktorit ju prísh kontrata e mundshme me ABC News. Gazi është pjesë e spektaklit të humorit prej më shumë se një dekade, megjithatë mundësitë për ta ndërprérë këtë marrëdhënie duket se është e sigurtë.

Eksodi sapo ka nisur, sa keq për një spektakël si ‘Portokalli’ që është katandisur kështu…Sekretet e Portokallisë, 20 Janar 2019 - Xhemi Shehu, Gaz Paja ...

By Juda

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error: Alert: Content is protected !!