Mediat britanike kanë zbàrdhur shérrin që çoi në arréstimin e futbollistit të njohur anglez, Harry Maguire në ishullin grek Mykonos.

Ky i fundit u shoqërua në políci pasi u pérfshi në një shérr për të ndihmuar të motrën, e cila ishte ngàcmuar dhe më pas plàgosur në krah nga një biznesmen shqiptar.

Burimet për “The Sun” shkruajnë se ylli i Manchester United ishte me partneren Fern Hawkins në një bar në Mykonos të enjten kur motrës së tij Daisy iu afrua një grup burrash shqiptarë.

Njëri nga burrat – i përshkruar nga burimet si “gàngster” – ​​filloi të bisedonte me Daisy-n.

Dhe kur ajo e réfuzoi, ai i ngùli në krah një mjet të mpréhtë metalik. Harry më pas ndérhyri dhe nisi shérri.

“Harry pa atë që po ndodhte dhe u përbàll me ta dhe gjërat u nxéhën. Ai vendosi të dilte nga atje dhe donte të thérriste një taksi. Por përfùndoi duke diskutuar me disa oficerë të polícisë dhe përfùndoi në stacíonin e polícisë lokale”.

Pas arréstimit, ai e kaloi pjesën tjetër të natës në një dhomë të parabùrgimit në stacíonin e polícisë në Mykonos.

Futbollisti i cili paguhet 190,000 paund në javë u lírua me kùsht dhe mund të làrgohej nga vendi pasi mòhoi një seri akùzash për sùlm, abùzim vérbal dhe rrýshfet të shtunën.

Ai mendohet se është rikthýer në Mbretërinë e Bashkuar të dielën.

By Juda

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error: Alert: Content is protected !!