Modelja e njohur Arbenita Ismajli është një prej personazheve të showbizit që është vazhdimisht në qendër të vëmendjes.

Modelja ka arritur të tërheqë vëmendjen jo vetëm për shkak të fizikut të saj, por edhe prej lidhjes së veçantë që ka me reperin Fero.

Arbenitën e shohim gjithmonë në formë pérfékte në çdo foto që publikon në rrjetet sociale, por si ka qenë dikur modelja kur nuk e njihte askush.

Këtë na e ka treguar vetë ajo me një foto nga fëmijëria, ku mund të ketë qenë jo më shumë se 10 vjeç.

Nëse do të bëjmë një krahasim të Arbenitës dikur dhe sot, mund të themi se ajo nuk ka ndryshuar shumë përveçse është rritur.

Modelja ruan po të njëjtat tipare të bukura edhe sot dhe me kalimin e viteve vetëm është zbukuruar.

Disa muaj më parë një klínikë në Rusi ka ndarë fotot “Para dhe pas” të modeles shqiptare në InstaStory, duke treguar transformimin e saj në fytyrë. Nga pamjet, Arbenita ka kryer një ndërhýrje me fillers (mbushës) në hundë, drejtim nofulle, si dhe ka realizuar trendin më të ri të kozmetikës, “Sytë dhelpër”.

Fill pas këtyre tashéthémeve në rrjét qarkulloi një foto ku modelja ka pòzuar në det me bíkini duke ekspòzuar të pasmet e saj, ndërsa këtë foto e kanë krahasuar me një pozë të fundit të sajën thuajse të njëjtë, duke vënë në dukje ndryshimin.

By Juda

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error: Alert: Content is protected !!