Gazetarja e njohur Aida Shtino ka reàguar àshpër ndaj mjékëve në spítalet Covid.

Nëpërmjet një postimi në llogarinë e saj në Facebook, Shtino ka shprehur indínjatën ndaj mjékëve të cilët i quan të pashpirt, duke i akùzuar se po i përdorin pacíentët si kàvie laboratori.

Gazetarja kërkon publikisht një shpjegim për fàktin që në spítal nuk lejohet që pacíentët të mbajnë telefon dhe të komunikojnë me të afërmit e tyre.Aida Shtino u rishfaq në publik, por tashmë me një tjetër ...

“A mundet tiu bej nje pyetje doktoreve tane te “çmuar” Perse nuk ju lejojne te sémuréve me covid qe jane te shtruar ne spítal telefon..??????

Kush eshte arsyeja , qe nuk i léjojne te flasin me te afermit e tyre…?????? A jeni ne terezi ti Ministre Manastirliu dhe ti Kryetare e Komitetit Rakacolli me Pipero e kompani …..??????

A i keni trute ne koke, apo ju kane vaksínuar juve perpara, se qe te jeni kaq te pashpírt nuk ma príste mendja kurre…..Ku kishte “humbur” Aida Shtino? Prezantuesja e njohur do të ...

A do ta mbani dot turmen kur tíu versùlen, sepse po ju ” zhdùken” te afermit!!!!!!!!

A jeni ne dijeni se cfare jeni duke bere ??????????

A i keni trute ne koke ju doktoresha a keni femije e prinder ne shtepi ju ??????????

Kush eshte arsyeja qe nuk ju lini telefon kush??????

Nje gje po ju them mbajeni mend, se nuk do te arrini te permbani me tùrmen e terbùar , qe do tiu versùlen nga zemerimi , sepse po i kthéni ne kavie laburatori te afermit e tyre….dhe aty jo polici, po as ushtri nuk i ben dot zap….”- ka shkruar Shtino në statusin e saj.

By Juda

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error: Alert: Content is protected !!