Është publikuar sot fotoja e Zhaneta Josifit dhe vajzave të saj, Anisa dhe Blerta, 30 dhe 34 vjeçe, të cilat trònditën zonën e Kombinatit mbrëmjen e djeshme pasi nënë e bijë ishin vetëflíjuar në banesën e tyre, ndërsa vajza tjetër u gjét në gjéndje të réndë.

Nëna dhe dy vajzat, mësohet se ishin besimtare të sektit fetar ‘Dëshmitarët e Jéhovait’ dhe duket se e kanë ndërmarrë aktín e réndë të vetëflíjímit pasi besonin te ríngjallja dhe një jetë më e mirë, shkruan Balkan Web.

Alàrmin e dha vëllai i Zhaneta Josifit, i cili nuk po komunikonte dot me to. Pas njoftimit fòrcat zjàrrfíkëse kanë shkuar në vendngjarje dhe kanë hyrë nga dritarja, pasi dera e apartamentit ka qenë e mbyllur nga brenda.

Ata kanë zbuluar skenën e réndë, ku njëra prej vajzave kishte hùmbur jetën disa kohë më parë, tjetra në gjéndje të réndë ndérsa nëna u gjét e pajetë.

Të treja kishin shenja të mosushqýerjes. Ekspertiza mjéko-ligjore pritet të hédhë më tepër dritë mbi këtë ngjàrje të réndë. Kujtojmë se brenda banesës, polícia ka gjetur disa letra me shënime fetare.

Blerta Josufi, vajza e vetme e mbíjetuar e familjes në Kombinat, ka arritur të flasë pak me polícët të cilët arritën ta shpëtonin. Ajo ishte në gjendje krítíke për jetën por ka mundur të flasë për punonjësit e polícisë.

“Ju s’e keni idenë se çfarë sakrífícash kemi kaluar ne për të fítuar ringjalljen”, është fjalia e vetme që sipas polícísë ka déshmuar deri më tani e mbíjetuara, pas kontaktit të parë me uniformat blu.

Aktualisht Blerta Josifi ndodhet në psíkíatri, te “Urgjénca nr 5”. Akualisht ajo është më e qétë dhe po merr trajtim. /News24

By Juda

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error: Alert: Content is protected !!