Dy muaj pasi publikoi këngën “A jo”, e cila deri tani ka arritur 5.8 milion klikime në Youtube, Tayna është gati t’i vërë njëherë e mirë flàkën kësaj vere.

Reperja e ka gati projektin e ri, i cili do t’i bashkohet playlist-ës së këtyre ditëve dhe do të na shoqërojë gjatë témpératurave të nxéhta.

Vetë Tayna ka ndàrë detaje nga kënga e re në Instagram, duke bërë të ditur se híti i ri i kësaj vere do të titullohet “Bass”.

Ajo ka treguar një fragment të këngës e cila duket tepër ritmike, ndërsa zbùlon edhe datën e publikimit.

“Bass” lançohet këtë të dielë në orën 16:00″ dhe mezi po e presim!

Ditën e djeshme, reperja njoftoi se kishte bërë një hap të madh në karrierën e saj, duke nënshkruar kontratë me “Sony Music”.

Jam shumë e lumtur që rashë dakord të bashkëpunoj me Sony Music. Pas diskutimeve intensive, ramë dakord se së bashku mund të bëjmë një hap të madh. Kështu, unë do të vazhdoj të zhvillohem nga ana artistike dhe të fokusohem totalisht në muzikë.”- shkroi ajo.Tayna I am very happy to have agreed to work with Sony Music. After intensive discussions, we have decided that together we can take the next big step. So I will continue to develop artistically and I can fully focus on the music. @sonymusicde Photo by Tayna on July 09, 2020. Image may contain: 1 person, text

By Juda

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error: Alert: Content is protected !!