Një térmet i fortë ka godítur Shqipërinë pasditen e sotme. Sipas EMSC térmeti ka qenë me një magnitudë 3.3 të shkallës rihter.

Një térmet i lehtë ka godítur vendin tonë rreth orës 5 të mëngjesit.

Thélësia e këtij térmeti ka qenë 5 km dhe sipas EMSC ka pasur një shkallë ndjéshmërie të lartë.

Epiqendra e térmetit në fjalë ka qenë 40 km në veri-perëndim të Tirasnës, apo 24 km në veri perendim të Durrësit.

Nuk ka nevojë për pànik, por dendësia e térmetit ka qenë relativisht e lartë që pas térmetit famékéq të Nëntorit që mori jetë njerëzish…

Sipas EMSC këto lëkundje tërmeti janë konsideruar si lëkùndje të shkallës 4.

 

By Juda

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error: Alert: Content is protected !!