Një nuse ka vdékur në ményrë tràgjíke ditën e dasmës së saj, teksa po mbahej ceremonia në një lokal luksoz në Rusi.

Mediat shkruajnë se Alexandra Erokhova, 25 vjeç, ishte duke festuar në Pallatin Tsaritsyno në Moskë kur pësoi tròndítje anafílaktíke të shkàktuàr nga alérgjia.

Nusja pati një reagim ekstrem kur ishte duke ngrënë ëmbëlsirë dhe të gjithë të ftuarit vrapuan t’i vinin në ndihmë.Alexandra Erokhova Archives | Kanyi Daily

Një ambùlancë u thírr për të ndihmuar vajzën dhe ekipi i bluzave të bardha mbërriti menjëherë, por nuk mund të bënte dot asgjë.

Mjékët thanë që ajo kishte pësuar “tròndítje anafílaktíke” që besohet të jetë shkàktuar nga alérgjía e arrave.Bride with nut allergy died at wedding reception after eating ...

Alexandra kishte vùajtur nga alérgjía që nga fëmijëria dhe të afërmit kishin pàràlàjmëruar kuzhinierët paraprakisht, sipas familjes së saj.

Por raportet thonë se ëmbëlsira përmbante arra. Anafílaksía është një réaksíon alérgjik i réndë i cili mund të jetë kércénués për jetën.

Alexandra kishte studiuar bankë dhe financë në Akademinë Presidenciale elitare Ruse të Ekonomisë Kombëtare dhe Administratës Publike në Moskë.Bride dies at her own wedding reception after suffering ...

By Juda

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error: Alert: Content is protected !!