Këtë të enjte, temperaturat pritet të arrijnë vlera maksimale deri në 39°C.

Sipas MeteoAlb temperaturat e ajrit do të rriten në mëngjes por mbeten të pandryshuara në mesditë duke u luhatur nga 17°C deri në 39°C.

Era do fryjë e lehtë me shpejtësi deri 28 km/h nga drejtimi Veriperëndimor duke krijuar brigjet detare dallgëzim 2 ballë.i nxheti – Frekuenca.com

Ultësira perëndimore dhe zonat e ulëta paraqiten me kthjellime gjatë paradites ndërsa zonat malore do kenë kalime vranësirash, të cilat gjatë mesditës shtohen duke sjellë ndonjë rrebesh të izòluar.

Mbrëmja paraqitet me kthjellime në të gjithë Shqipërinë…

By Juda

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error: Alert: Content is protected !!