Polícia dhe pròkuroria ka nisur hetímet për të gjitha sektet fetare në Tiranë, ky réagim nga ana e organeve lígjzbatuese vjen pas vetéflíjímit të nënës dhe të bijës banuese në Kombinat.

Nisur nga indíciet e marra nga vajza e mbíjetuar se nëna dhe motra e saj u vetëflíjuan për t’u ríngjallur dhe përmbushur rítualin e një sékti fetar që ato praktikonin, pròkuroria e Tiranës ka nisur hòtimet. Akoma nuk është zbùluar vendi ku familja Josifi shkonte për të praktikuar sektin ku ato bënin pjesë.

Ditën e premte Zhaneta dhe Anisa Josifi, nënë e bijë, 56 dhe 33 vjeç, janë gjetur të vetëflíjuar në shtëpinë e tyre në Kombinat, ndërsa vajza tjetër, Blerta Josifi, 34 vjeç është në gjendje të réndë shëndetësore.

Të treja kanë qenë pjesë e një sékti fetar.

Dýshohet se Anisa Josifi ka hùmbur jetën disa muaj më parë, por është mbajtùr në shtëpi nga e ëma dhe motra me shpresën e ringjalljes.

Trupi i saj është gjetur i lyer me vajra dhe lëngje të tjera për të ngadalësuar dekòmpòzimin.

By Juda

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error: Alert: Content is protected !!