Loreda ka publikuar këngën e saj më të re GEH DEIN WEG (Shkò në rrugën tënde) në bashkëpunim me KC Redbell & Summer Cem dhe që tani fansat e saj kanë dalë në disa konkluzione.

Si fillim duhet të themi se kënga ritmike është pritur shumë mirë dhe në vetëm pak orë nga publikimi, numëron gati 500 mijë klikime në YouTube.

Por ajo që ka térhéqur vëmendjen është teksti i këngës së re, që duket si një dédíkím për ish-partnerin Mozzik. Më konkretisht ja çfarë thotë Loredana në refren:

“Është ok, është ok,

Për shkàk se kemi njohur njëri-tjetrin

që nga dita e parë,

e mbàjmë rrethin e ngushtë! A’m tregove!

shkò në rrugë tënde, shkò në rrugën tënde

Pavarësisht se sa kohë që lùftòjmë

unë mendoj se është fùndi!

Shihemi përsëri!”!

Por nuk mbaron këtu, pasi disa nga fansat e këngëtares mendojnë se kënga i ngjàn asaj të Destiny’s Child – Say My Name.

Refreni ka disa elementë qé të béjnë t’i kràhàsosh kur Loredana thotë “I’ts ok, it’s ok” dhe Beyonce thotë “Say my name, Say my name”.

A mendoni se ngjàjnë?

By Juda

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error: Alert: Content is protected !!