Këngëtarja Vjollca Haxhiu ishte e ftuar këto dit në emisionin “Rudina” në “Tv Klan” ku ndàu me publikun projektet e saj muzikore si dhe detaje nga jeta private.

Ajo ka treguar për herë të parë momentin e dhímbshëm kur nëna e saj ndërroi jetë, ku këngëtarja ishte vetëm 23 vjeç.

Vjollca tregoi gjatë emisionit se ajo ndërroi jetë krejt paprítur në gjumë dhe ishte një dhímbje shumë e madhe për të dhe motrat e vëllezërit e saj.Vjollca Haxhiu, rrëfen: Nëna papritur më vdiq në gjumë

Këngëtarja tha se e pérjétoi shumë réndë largimin nga jeta të së ëmës dhe hoqi dòrë nga muzika për gati një vit, duke ndérprérë çdo gjë, madje edhe shkollën.

Ajo tregon gjithashtu se gjatë kësaj periudhe pati edhe disa probleme shéndetésore ku si pàsojë e hùmbjes së imùnitetit, pati pròbleme me stomakun.

By Juda

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error: Alert: Content is protected !!