Siç kanë bërë të ditur mediat kosovare, reperi i njohur Gjiko (Asdren Gjikolli) është gjòbitur sot me 400 euro për àrmëmbàjtje pa leje.

Lajmi vjen nga Gjýkata Thémelore e Pejës, e cila ka marrë vendimin për Gjikon dhe mikun e tij, Valon Alijat, i cili gjithashtu mbante àrmë pa leje.

Të pàndéhurit janë të detyruar të pagùajnë shumën e gjòbës brenda 30 ditëve, ose në të kùndërt rrezíkojnë dénimín me bùrg.Dënohet reperi pasi kapet me armë - Kosova Info

Gjikos dhe Aliajt i janë konfískuar àrmët dhe kanë pranuar fàjësinë, ndërsa deklaruan se asnjëherë nuk do t’i përsërisin veprimet të tilla, duke shprehur pendim.

Gjikolli, në kohë të panjohur e në vazhdimësi deri më 8 tetor 2019, në parkingun e restorantit “Univers” në Pejë, mbàn në pronësi, në kùndërshtím me lígjin e zbàtueshëm, àrmën Pístoletë me gas, e markës së panjohur, cal. 9mm dhe me të ka gjùajtur në ajër disa herë gjatë një ahéngu familjar, àrmë të cilën ia konfískoi Polícia e Kosovës, së bashku me dy karíkatorë dhe një físhek me gas, pasi kishin siguruar një video të postuar në rrjetin social “Instagram” ku i dýshuari shihet duke shténë me të njëjtën àrmë.

Pas përbàlljes në gjýkatë, Gjiko ka ndàrë në ‘InstaStory’ një foto me Aliajn dhe dy avokatët e tyre, ndërsa tregon në postim se cilët janë të pàndehùrit dhe avokatët.Qëllon' veten me armë zjarri, reperi Gjiko frikëson fansat (Video ...

By Juda

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error: Alert: Content is protected !!