Një aksídent që mund të kishte përfùnduar me pàsoja fàtale ka ndodhur ditën e sotme, ku janë përfshírë disa personazhe të njohura shqiptare, të fushës së artit dhe jo vetëm, si Ermal Mamaqi, Inva Mula, Hetem Ramadani, Mirela Sula etj.

Mini-busi me të cilin ata po udhëtonin drejt Tropojës ka shpérthýer në flàkë rrugës dhe pamjet e publikuara nga Mirela në Instastory janë vërtetë të fríkshme.VIDEO/ Shpërthen në flakë fugoni me të cilën udhëtonin, sopranoja ...

“Kjo është makina me të cilin ne ishim nisur për të shkuar në Tropojë dhe Zoti donte që në te shpétonim, të jemi gjàllë. Ermal falë teje jemi gjàllë. Imagjino të ishim akòma aty brenda çfarë do ndodhte, ne duhet të jetojmë akòma. Po mos të kishim qenë rob zoti s’do shpëtònim, falë energjisë së mirë. Ua iku furgoni, u zhdùk fare. Inva na shpétoi jetën sot. Ajo na tha të dilnim nga furgoni. Falë teje jemi gjallë. Duhet të ndàlojmë zjàrrin, se mùnd të shpërndàhet zjàrri.”, shprehet ajo.

Fatmirësisht, ata kanë dalë nga makina, ndërsa falenderojnë sopranon Inva Mula që i ka nxítur të dalin pak para se ajo të shpérthénte në flàkë.

Përveç trònditjes, të gjithë gëzojnë shëndet të plotë dhe kanë mbërritur shëndoshë e mirë në destinacion, ku tashmë po qetësohen.

Sakaq, ende nuk dihen arsyet e kësaj ngjarjeje, por priten detaje në vijim, teksa në vendngjàrje nuk ka mbërritur asnjë zjàrrfíkëse.

By Juda

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error: Alert: Content is protected !!