Arbenita Ismajli është një nga modelet më të komentuara në showbiz-in shqiptar, sidomos për raportin e saj me Feron.

Megjithatë për hir të së vërtetës ka qenë jo pak e përfshírë në lajme mbi ndërhýrje të mundshme kírurgjíkale.

Disa javë më parë një klínikë në Rusi ka ndarë fotot “Para dhe pas” të modeles shqiptare në InstaStory, duke treguar transformimin e saj në fytyrë.

Nga pamjet, Arbenita ka kryer një ndërhyrje me fillers (mbushës) në hundë, drejtim nofulle, si dhe ka realizuar trendin më të ri të kozmetikës, “Sytë dhelpër”.

Fill pas këtyre tashéthéméve në rrjet qarkulloi një foto ku modelja ka pòzuar në det me bíkini duke ekspòzuar të pasmet e saj, ndërsa këtë foto e kanë krahasuar me një pozë të fundit të sajën thuajse të njëjtë, duke vënë në dukje ndryshimin.

E në fakt foto të tilla ka shumë, teksa Arbenita gjithnjë i ka hédhur poshtë aludimet.

Ditën e sotme ajo publikuar në Instastory një krahasim “Para dhe Pas” që i bëhet Candice Swanepoel, ku e akùzojnë për ndërhýrje estetike në fytyrë.

Mirëpo, modelja e hédh poshtë diçka të tillë, duke thënë se këto krahasime njerëzit i bëjnë vetëm që të ndihen mirë vetë.

Pra, sipas saj pas thashéthéméve për ndérhyrje estétike, fshíhen njerëz që duan të ndihen mirë vetë, pasi kanë pròbleme me pamjen ose vetëbesimin.

Është shumë qesharake të shohësh këto faqe që mundohen të ulin të famshmit, që të ndihen mirë vetë. Ajo është e Candice Swanepoel, kini pak respekt njerëz

Kështu, modelja ka ngritur disa paralele, duke hédhur poshtë edhe një herë thashéthémét për ndërhýrje kírurgjíkale, madje këtë herë me një godítje për ata që i bëjnë këto krahasime.

By Juda

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error: Alert: Content is protected !!